SCHUNK rozšiřuje svou řadu mechatronických chapadel o dvě novinky

Základ chapadla tvoří osvědčené MPG-plus. To zajišťuje shodné uchopovací síly a zdvihy se stejně vysokým stupněm výkonu.   Základ chapadla tvoří osvědčené MPG-plus. To zajišťuje shodné uchopovací síly a zdvihy se stejně vysokým stupněm výkonu. Obrázek: SCHUNK

Firma SCHUNK přichází na trh se dvěma novými elektrickými chapadly EGU a EGK. Obě varianty spojují všechny výhody elektrického uchopování, v čele s maximální flexibilitou, která je zajištěna plně kontrolovatelným velkým zdvihem a uchopovací silou.

Sortiment elektrických chapadel firmy SCHUNK nyní obsahuje čtyři produktové řady, za pomoci kterých lze pokrýt široké spektrum aplikací. 

EGP

SCHUNK EGP s hmotností 0,8 kg a uchopovací silou až 300 N. Elektrické dvouprsté paralelní chapadlo s plynulým chodem a válečkovým vedením základních čelistí. Jeho přednostmi jsou především nejvyšší hustota výkonu, což umožňuje použití menší velikosti chapadla. Dále ovládání přes digitální I/O, které usnadňuje uvedení do provozu a rychlou integraci do stávajících systémů. Nastavení uchopovací síly je možné ve ve čtyřech stupních pro snadné přizpůsobení citlivým dílům. Díky vysokému počtu cyklů za minutu získávají uživatelé nejvyšší možnou produktivitu. Kompaktní provedení má za důsledek minimalizaci rušivých kontur. Pro dlouhodobé použití bez opotřebení je použitý bezkartáčový DC servomotor. Nyní se nově používá mazivo, které splňuje potravinářské normy, čímž se otevírají dveře do oblastí laboratorního, farmaceutického a potravinářského průmyslu.

EGK

SCHUNK EGK je univerzální dvouprsté chapadlo, které je vhodné pro širokou škálu obrobků s maximální procesní spolehlivostí. Díky velkému a volně programovatelnému zdvihu čelistí s plynule variabilním nastavením uchopovací síly pro flexibilní manipulaci s obrobkem, je toto chapadlo všestranné a velmi produktivní. Tím, že je utěsněné a má hladké profilové vedení, je vhodné pro laboratorní prostředí a do oblasti elektroniky. Integrovaným zajištěním uchopovací síly se zabraňuje ztrátě uchopeného objektu a tím je zajištěna maximální spolehlivost procesu.

EGK Anwendungsbeispiel 1Maximální spolehlivost procesu je zajištěna integrovaným zajištěním uchopovací síly s monitorováním případné ztráty uchopeného objektu. Obrázek: SCHUNK

EGU

SCHUNK EGU je dvouprsté univerzální chapadlo vhodné pro širokou škálu obrobků s maximální robustností procesu. Vyznačuje se mnohostranností a produktivitou díky velkému a volně programovatelnému zdvihu čelistí s plynulým nastavením uchopovací síly pro flexibilní manipulaci s obrobky. Chapadlo je robustní a spolehlivé. Díky utěsněnému provedení a osvědčenému kluznému vedení je vhodné především do drsného okolního prostředí nakládaní strojů. Je zajištěna maximální spolehlivost procesu tím, že je zabráněno ztrátě obrobku pomocí integrovaného zajištění uchopovací síly. Pro integraci je zapotřebí minimální úsilí, jelikož široká škála komunikačních rozhraní umožňuje kompatilibitu s předními výrobci na trhu. Chapadlo EGU poskytuje dva režimy uchopení BasicGrip a StrongGrip. U verze BasicGrip je možný nepřetržitý provoz motoru a tím i trvalé opětovné uchopení obrobku. Rychlost uchopení je automaticky optimalizována pro účely nastavení uchopovací síly. U verze StrongGrip je maximální uchopovací síla generována a pak zajištěna udržením uchopovací síly. Permanentní opětovné uchopení je možné v nastavitelném časovém rámci.

EGU Anwendungsbeispiel 2EGU Díky utěsnění IP67 je chapadlo odolné proti prachu a chladicí kapalině. Obrázek: SCHUNK

ELG

SCHUNK ELG je elektrické dvouprsté paralelní chapadlo s dlouhým zdvihem čelistí, vysokou uchopovací silou a vedením v profilové liště pro použití dlouhých uchopovacích prstů. Poskytuje vysoký stupeň flexibility díky dlouhému zdvihu čelistí a vysoké upínací síle. Pro flexibilní uchopování různých tvarů dílů jsou poloha a pohyb monitorovány krouticím momentem chapadla. Je možné použít dlouhé uchopovací prsty díky vysokým maximálním momentům profilového vedení. Snadná integrace do řídicího systému je zajištěna tím, že je zde možnost připojení běžného servomotoru. Standardní chapadlo lze upravit dle aplikace díky různým variantám a volbám a individuální konfiguraci. Stejně jako běžnou osu servomotoru, lze i chapadlo přímo řídit a interpolovat se stávajícími osami.

EGL AnwendungsbeispielChapadlo obsahuje servomotor, který je poháněný kuličkovým šroubem přes ozubený řemen, který lineárně pohybuje základními čelistmi spojenými s maticemi vřetena a profilovými lištami. Obrázek: SCHUNK

Schunk Intec

Schunk GmbH & Co. KG je německá strojírenská společnost sídlící ve městě Lauffen am Neckar. Firma zaujímá vedoucí postavení na trhu v oborech automatizace a je největším světovým dodavatelem upínací techniky.

 

www.cz.schunk.com