Sedm věcí, které byste měli vědět o systému IO-Link

Sedm věcí, které byste měli vědět o systému IO-Link

Interakce různých částí a komponent systému Murrelektronik IO-Link je koordinovaná. To znamená, že do cloudu lze snadno a nezávisle na systému přenést jakýkoli signál.

  1. Řídicí jednotka IO-Link

Zařízení IO-Link, rozbočovače a analogové převodníky lze připojit ke všem osmi portům IO-Link masteru. Funkci kanálu (pin 2 a pin 4) lze v každém případě libovolně parametrizovat. Jak IO-Link master, tak rozbočovače nabízejí funkci automatické konfigurace DIO společnosti Murrelektronik. V tomto případě funguje kanál současně jako vstup i výstup; na vstupu se čtou vstupní procesní data, na výstupu se zapisují výstupní procesní data.

  1. Napájení IO-Link

Systém přenáší napájení z rozváděče do pole s účinností až 93,8 %. Integrované rozhraní IO-Link umožňuje rozsáhlou a transparentní komunikaci i vzdálenou konfiguraci a monitorování. Součástí dodávky je napěťový výstup M12 s kódem L a dva integrované kanály s proudem až 10 A pro 24 V DC či monitorování zátěžového obvodu (MICO).

  1. Signální osvětlení IO-Link

Signální kontrolky indikují stavy procesu pěti barvami. Integrované rozhraní IO-Link slouží ke snadnému připojení pomocí kabelu standardu M12. Varianty plug & play umožňují rychlé uvedení do provozu a řízení prostřednictvím procesních dat.

  1. Analogový převodník IO-Link

Převodník převádí jakýkoli běžný analogový signál na IO-Link (proud, napětí, odpor či teplotu). Přenos naměřených hodnot bez rušení je zajištěn díky digitální datové komunikaci prostřednictvím standardního nestíněného kabelu s konektorem M12.

Předparametrizované varianty plug & play jsou vhodné pro rychlé uvedení do provozu, multifunkční varianty pro flexibilní použití.

  1. Protokoly IIoT

Prostřednictvím protokolů IIoT OPC UA, JSON REST API a MQTT lze IO-Link mastery a k nim připojená zařízení parametrizovat zcela standardizovaně, nezávisle na průmyslové sběrnici, a tedy napříč systémy. Sběrnicová komunikace a IIoT probíhají paralelně po jedné lince.

  1. Ethernetové switche

Switche Fast Ethernet a Gigabit Ethernet s krytím IP67 jsou k dispozici ve variantách se správou a správou PROFINET s integrovaným webovým serverem. Navíc jsou nepřekonatelně všestranné: DHCP, SNMP (v1, v2c, v3), RSTP, STP, LLDP, NTP, RMON, SSH (CLI) Syslog, zrcadlení portů, VLAN (QoS) a IEEE 802.1q.

  1. Rozbočovače IO-Link

 Huby také hrají na všechny strany: IO-Link třídy A nebo B s galvanickým oddělením (COM3) podle V1.1.3 a společného profilu identifikace a diagnostika (I&D). K dispozici jsou varianty M8 a M12 I/O až s 16 multifunkčními kanály DIO s automatickou detekcí signálu (vstup nebo výstup) nebo manuální parametrizací – až 2 ampéry na výstup. Předparametrizované varianty plug & play jsou ideální pro rychlé uvedení do provozu, zatímco multifunkční varianty s velkým rozsahem možností jsou ideální pro flexibilní použití.

Jako partner č. 1 pro vývoj a výrobu decentralizované automatizační techniky zajišťuje společnost Murrelektronik dokonalou komunikaci od senzoru do cloudu.

www.murrelektronik.cz

Murrelektronik - stay connected

Společnost Murrelektronik CZ je výhradním obchodním zastoupením skupiny Murrelektronik pro Českou republiku a je dceřinou společností německé firmy Murrelektronik GmbH. Sídlo společnosti je ve Stodu u Plzně, kde též sídlí český výrobní závod mateřské firmy, společnost MURR CZ.

 

www.murrelektronik.cz