Siemens spolupracuje s výrobci robotů v oblasti integrace průmyslových robotů do prostředí TIA Portal

Siemens spolupracuje s výrobci robotů v oblasti integrace průmyslových robotů do prostředí TIA Portal

Aplikace Simatic Robot Integrator s knihovnou Simatic Robot Library usnadňuje projektování robotů v prostředí TIA Portal. Univerzální rozhraní podporuje integraci pro všechny výrobce robotů. Opětovně použitelné programové kódy díky standardnímu programovacímu jazyku. Jedná se o úsporu až 30 procent času na projektování

Společnost Siemens představila knihovnu Simatic Robot Library pro aplikaci Simatic Robot Integrator. Jedná se o zcela novou univerzální knihovnu pro roboty v rámci inženýrského prostředí TIA Portal, která nahrazuje dřívější knihovny závislé na konkrétním výrobci. Tato nová specifikace byla vytvořena v úzké spolupráci s výrobci robotů ABB Robotics, Comau, Epson, FANUC, Kawasaki Robotics, KUKA, Panasonic Industry, STÄUBLI, Techman Robot, Yamaha a YASKAWA. V budoucnu budou mít uživatelé možnost si pomocí knihovny Simatic Robot Library naprogramovat v prostředí TIA Portal většinu robotů, které jsou na trhu k dispozici, a využívat standardní provozní koncepty založené na Simatic Robot Integrator a operátorském rozhraní Simatic HMI. 

Konkrétně to znamená, že vytvořené programové kódy a balíčky budou moct být opětovně použity, což ušetří čas i finanční prostředky v případě změny výrobce robota. Začlenění do rámce TIA Portal nabízí rovněž možnost snadné kombinace robotů s dalšími technologiemi, jako jsou například technologie Simatic, cloudové služby, analýzy dat pomocí Edge nebo automatizace založená na umělé inteligenci. Díky standardnímu prostředí v TIA Portal mohou uživatelé ušetřit až 30 procent času na projektování nových kompletních systémů. Snadnější manipulace zvyšuje také efektivitu a indetické ovládací prvky pro různé výrobce zjednodušují obsluhu. S knihovnou Simatic Robot Library nemusí mít uživatelé žádné specifické znalosti programování určitého druhu robota – stačí být obeznámen s prací v prostředí TIA Portal. Aplikace Simatic Robot Integrator je přímo integrovaná v projektu strojů v rámci TIA Portal a ve spojení s novou knihovnou Simatic Robot Library umožňuje uživatelům stahovat příklady programování pro účely provozu a řídit roboty bezprostředně po konfiguraci. Rozhraní Simatic HMI nabízí oblíbené on-line programovací funkce pro krokovací režim, teach-in nebo tvorbu drah nezávisle na výrobci robota.

Další informace o aplikaci Simatic Robot Integrator s knihovnou Simatic Robot Library najdete na adrese www.siemens.com/robot-integrator

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

 

www.siemens.cz