Snadnější a rychlejší automatizace díky robotu z řady KR CYBERTECH

Snadnější a rychlejší automatizace díky robotu z řady KR CYBERTECH

Přizpůsobené funkce, nižší náklady, osvědčená kvalita: od začátku roku 2023 je k dispozici nový robot v provedení Edition od firmy KUKA – robot KR CYBERTECH KR 20 E. Umožňuje nejen cenově výhodný vstup do automatizace, ale také bez problémů zvládá jednodušší aplikace od manipulace až po leštění.

Zakládá komponenty do montážního procesu. Kontroluje kvalitu obrobků. Brousí a leští kovové díly. KR CYBERTECH je všestranný robot, který je díky své flexibilitě oblíbený zejména v dynamickém kovozpracujícím a elektronickém průmyslu, ale i v různých obecných průmyslových odvětvích. Tento zákazníky hojně používaný a oblíbený robot je nyní k dispozici také v provedení Edition, která se zaměřuje na jeho hlavní a nejdůležitější funkce. To umožňuje rychlou a snadnou automatizaci aplikací od oblasti Pick and Place až po broušení.

Nejnovější provedení s výborným poměrem cena/výkon

Roboty v provedení Edition z řady KR CYBERTECH jsou ideální volbou pro cenově efektivní automatizaci manipulačních, ale i základních obráběcích úloh. Po dvou robotech KR CYBERTECH nano ARC HW Edition nyní i robot KR 20 Edition usnadňuje vstup do světa automatizace, zejména na cenově citlivých trzích. Důvodem je jeho působivý poměr cena/výkon. Vysoká přesnost, dobrá ovladatelnost, jakož i vysoká tuhost se téměř neodlišují od předchozích robotů řady KR CYBERTECH. „Přestože roboty v provedení Edition nabízejí méně opcí, jsou založeny na nejnovějších technologiích, stejně jako celosvětově oblíbené roboty řady KR CYBERTECH,“ zdůrazňuje manažer portfolia Markus Hollfelder-Asam. To znamená nižší náklady při obvyklé kvalitě KUKA.

Kompatibilita se současným softwarem a hardwarem

Při manipulaci, broušení nebo kontrole pracují roboty v provedení Edition na základě vyspělých technologií KUKA a jsou kompatibilní se současným operačním systémem i s nejnovější generací řídicího systému KR C5. To umožňuje nejen bezproblémové využití aktuálních operačních systémů a aplikačních balíčků, ale také snižuje celkovou spotřebu energie. Ovládací panel smartPAD společnosti KUKA také zajišťuje snadnou obsluhu a použití robota.

Díky optimalizovanému konstrukčnímu řešení jsou pořizovací náklady nižší a robustní konstrukce robotů v provedení Edition umožňuje efektivní a hospodárný provoz. „To činí tyto roboty obzvláště atraktivními pro zákazníky, kteří s automatizací teprve začínají a často pocházejí z trhů, kde se automatizace teprve rozvíjí,“ říká Markus Hollfelder-Asam. Díky dobrému poměru cena/výkon se při zaměření na konkrétní typy aplikací mohou roboty v provedení Edition vyplatit i stávajícím zákazníkům.

Optimální pro vysoce dynamické trhy

Nový robot KR 20 Edition je standardně vybaven třídou krytí IP 67 pro zápěstí a IP 54 pro ostatní části robota, takže má univerzální využití. Rozsah provozních teplot je navržen pro 0 až 45 stupňů, roboty lze namontovat na podlahu, stěnu, strop a pod libovolným úhlem – stejně jako ostatní roboty řady KR CYBERTECH. Robot KR 20 Edition je navržen pro nosnost až 20 kilogramů a nabízí maximální dosah až 1820 milimetrů.

Prostřednictvím robotů v provedení Edition oslovuje společnost KUKA nové zákazníky a podporuje je při vstupu do světa automatizace a při realizaci jejich prvních projektů. Nejnovějšího člena rodiny robotů Edition lze celosvětově objednávat od jara 2023. Manažer portfolia Markus Hollfelder-Asam říká: „Jsme rádi, že po modelu KR CYBERTECH nano ARC HW můžeme tuto řadu opět rozšířit a reagovat tak na požadavky trhu a našich zákazníků.“

KUKA Robotics

Společnost KUKA AG je v celosvětovém měřítku jedním z vedoucích dodavatelů v oblasti robotiky, techniky zařízení a systémové techniky a je také průkopníkem koncepce Průmysl 4.0.

https://www.kuka.com/cs-cz