Společnost B&R využívá klíčové kompetence pro výrobní průmysl

Společnost B&R využívá klíčové kompetence pro výrobní průmysl

V době rychle se měnícího chování spotřebitelů a nepředvídatelných změn na trzích i v dodavatelských řetězcích musejí být výrobní systémy přizpůsobivější, otevřenější a udržitelnější než kdykoli předtím. Na letošním veletrhu SPS v Norimberku představila společnost B&R některé ze způsobů, kterými dává konstruktérům strojů a výrobcům možnost tyto výzvy nejen zvládnout, ale také je proměnit v konkurenční výhodu.


B&R představila novinky v oblastech, jako jsou mechatronická přeprava výrobků, robotika, integrované strojové vidění a simulace, které otevírají možnosti potřebné ke zvládnutí dnešních výrobních výzev. Tyto schopnosti, známé jako adaptivní výroba, umožňují bez námahy přepínat mezi různými výrobky i obaly a výrazně tak zvýšit produktivitu při současném zmenšení plochy strojů a linek.

Adaptabilita je klíčová

„Dnešní stroje potřebují schopnost přizpůsobit se,“ říká CEO společnosti B&R Jörg Theis, „potřebují rychlou změnu mezi jednotlivými dávkami, získat větší výkon na menší ploše a vyrábět vysoce přizpůsobené výrobky na přání, dokonce i takové, které ještě nebyly vynalezeny.“ Mezi nejnovější vývojové prvky, které to umožňují, patří nová generace transportního systému ACOPOStrak, jenž má delší životnost, hladší chod a přináší přesnost polohování až na působivých ±200 μm. 

Návštěvníci stánku B&R se mohli přesvědčit, jak integrace delta robotů Codian do portfolia B&R urychluje a zpřehledňuje realizaci vysokorychlostních pick‑and‑place aplikací. Možnosti simulace ještě více usnadňují integraci robotů Codian jako přirozené součásti ekosystému B&R. „Kombinace robotiky a dalších klíčových technologií, jako jsou strojové vidění a nezávislá přeprava výrobků, dává strojům superschopnost přizpůsobivosti,“ uvedla Nicoletta Ghironi, B&R Adaptive Ambassador, „jinými slovy schopnost  realizovat jakoukoli sérii s efektivitou a ziskovostí hromadné výroby.“

superstrak

Společně dosáhneme více

„Stejně jako naše produkty jsou i naši lidé nejefektivnější, když spolu bezproblémově spolupracují a otevřeně komunikují,“ konstatoval Luca Galluzzi, CSO společnosti B&R, „právě když naši lidé spojí své síly, inovativní technologie ožívají a vytvářejí skutečná řešení největších výzev našich zákazníků.“ 

B&R oznámila společný projekt se společností MVTec, specialistou na strojové vidění, a společností HAILO, specialistou na procesory umělé inteligence. Cílem projektu je integrovat sofistikované algoritmy hlubokého učení do kamer B&R. Prvním výsledkem této spolupráce je nová funkce Deep OCR, která kombinuje převratnou rychlost, a to až 26 tera operací za sekundu, s výjimečnou použitelností.

Svoboda díky otevřenosti

Adaptivní řešení B&R umožňují vyrábět vysoce individualizované produkty v menších, decentralizovaných výrobních závodech. Výrobcům to usnadňuje přesun výroby do zahraničí. Tím se snižují náklady a dopad dopravy na životní prostředí a zároveň se zvyšuje odolnost dodavatelských řetězců. Další odolnost proti narušení dodavatelského řetězce vyplývá ze závazku společnosti B&R k otevřené konektivitě a v hardwarově nezávislém řízení. Zákazníci B&R mají nyní ještě větší flexibilitu při výběru platforem, technologií, jazyků a nástrojů a mohou snadněji implementovat nové požadavky. Inovativní řešení IIoT a AI se snáze implementují, protože není potřeba žádný  speciálně vyškolený personál.

B+R automatizace, spol. s r.o.

B&R Industrial Automation GmbH je výrobcem automatizační techniky a globálním centrem ABB pro automatizaci strojů a továren. Společnost B&R byla založena v roce 1979 Erwinem Berneckerem a Josefem Rainerem a sídlí v Eggelsbergu v Horním Rakousku. B&R je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti automatizace strojů a továren a je součástí divize ABB Robotics & Discrete Automation. Neustálé inovace a silné partnerství jsou charakteristickými znaky společnosti B&R již více než 40 let.

https://www.br-automation.com/cs/perfection-in-automation/