Společnost Stäubli otevřela nové kanceláře v Pardubicích

Společnost Stäubli otevřela nové kanceláře v Pardubicích

Přesně jeden rok po zahájení stavby slavnostně otevřela pardubická pobočka Stäubli své nové sídlo. Tuto výjimečnou příležitost si nenechali ujít ani členové představenstva Stäubli a nechyběl ani kompletní tým regionu střední a jihovýchodní Evropy, který v dnešní době čítá více než 80 zaměstnanců.

Hned při vstupu upoutá pozornost moderní showroom s exponáty z bohaté a úspěšné historie skupiny Stäubli. V přízemí nové budovy naleznou výrazně rozšířené zázemí zejména zákazníci firmy, kteří přijíždí na odborná školení nebo obchodní jednání, dále zde pak mají své místo technické dílny pro testy robotických aplikací i údržbu a servis. První patro pak tvoří komfortní pracovní prostředí pro zaměstnance a při jeho vybavování se pamatovalo i na rozšíření počtu videokonferenčních místností pro vzdálenou spolupráci.

“Přestěhování firmy do nových kanceláří je důležitým milníkem v rozvoji naší pobočky. Je to skvělý výsledek naší dosavadní práce a zároveň závazek pro další rozvoj našich aktivit v tomto regionu,” řekl Václav Černý, Managing Director české pobočky Stäubli během slavnostního otevření. Na střeše nové budovy nechybí fotovoltaické panely osazené elektrickými konektory Stäubli s akumulací energie, pro řidiče elektrických a hybridních automobilů čeká na parkovišti nabíjecí přípojka a naopak zaměstnancům, kteří na cestu do práce volí kolo, bude sloužit prostorná kolárna.

V Pardubicích sídlí pobočka Stäubli již od svého otevření v roce 2005 a postupně rozvíjí své aktivity v obchodních divizích Fluid Connectors, Electrical Connectors a Robotics v rámci regionu střední a jihovýchodní Evropy. Díky soustavnému růstu začaly být předchozí prostory nedostatečné, a proto posvětil globální management Stäubli tuto investici do vlastní moderní kancelářské budovy. Celá stavba realizovaná společností Chládek a Tintěra proběhla podle plánu a zaměstnanci Stäubli začali pracovat v nové budově od 1. června 2022.