Ústav jaderného výzkumu, zkráceně ÚJV, situovaný na levém břehu Vltavy v malebné Řeži nabízí širokou škálu služeb. Ty zahrnují především projektové a inženýrské činnosti v oblasti energetiky, průmyslu a zdravotnictví. Stále více oddělení v poslední době podléhá kouzlu nástrojů EPLAN v oblasti projektování. Nejinak tomu je i v divizi vodíkových technologií a inovací v energetice, kde pracuje Ing. Stanislav Kříž.

Nová verze EPLAN Platforma 2023 zjednodušuje a urychluje práci na projektech pomocí nové cloudové aplikace pro správu zařízení a zásluhou podpory více standardů pro makra schémat. To znamená, že uživatelé mohou díky zjednodušenému systému správy dat zařízení získat výsledky rychleji – zejména při práci na mezinárodních projektech – a zároveň zvýšit celkovou kvalitu projektu. Nové 3D grafické jádro, optimalizovaný editor pro zpracování kabelů a nové funkce centra vkládání přinášejí do inženýrské práce transparentnost a urychlení.

Nová verze EPLAN Platforma 2023 zjednodušuje a urychluje práci na projektech pomocí nové cloudové aplikace pro správu přístrojů a podporuje více variant maker podle mezinárodních standardů. To znamená, že uživatelé mohou díky zjednodušenému systému správy dat přístrojů získat výsledky rychleji – zejména při práci na mezinárodních projektech – a zároveň zvýšit celkovou kvalitu projektu. Nové 3D grafické jádro, optimalizovaný editor pro zpracování kabelů a nové funkce Centra vkládání přinášejí do inženýrské práce transparentnost a urychlení.

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. Dokonce i méně zkušení technici mohou pomocí 3D vizualizace přesně zjistit, kam je třeba jednotlivé součásti namontovat. V kombinaci s EPLAN Smart Wiring lze také přesně zobrazit zapojení rozváděče.

Česká firma Trima z Turnova působí od roku 1991 v oblasti navíjení, převíjení, případně formátování vláken či plochých materiálů technických textilií. Své dodávky směřuje do prvovýroby a sama se zabývá vývojem, výrobou i servisními službami po celý životní cyklus. Ve všech fázích tak oceňuje hladký tok digitálních dat v softwarových nástrojích EPLAN, o kterých v rozhovoru hovoří jednatel společnosti, Ladislav Hovorka.

Strana 1 z 8