Zástupci společnosti Schneider Electric v čele s generálním ředitelem Pavlem Bezuckým ocenili své partnery, kteří se zapojili do historicky prvního ročníku soutěže Sustainability Impact Awards. Ta je součástí širšího programu „Partnerství pro udržitelnost“ a hodnotí počínání partnerů společnosti Schneider Electric v oblasti udržitelnosti ve dvou kategoriích: udržitelnost ve vztahu ke každodennímu provozu a ve vztahu k zákazníkům. Mezi oceněnými figurují firmy zaměřující se na automatizaci budov LIVIN’IN a Buildsys a společnost zabývající se výrobou Eko-linek na zpracování tříděného komunálního odpadu LISA TECH. Předání ocenění bylo součástí slavnostního setkání, kterého se kromě oceněných partnerů zúčastnili také investoři jednotlivých projektů. Událost proběhla pod záštitou Francouzského velvyslanectví a za účasti francouzského velvyslance Alexise Dutertra 6. září 2023 v prostorách Buquoyského paláce.

Společnost Schneider Electric, globální lídr v oblasti energetického managementu a automatizace, zahájil výstavbu nové inteligentní továrny v maďarském městě Dunavecse. Nový závod, jehož plánované investiční náklady byly vyčísleny na 40 milionů eur, se bude rozkládat na ploše 25 000 m² a zaměstná celkově 500 lidí. Do provozu by měl být uveden v roce 2024.

Společnost Schneider Electric, hlavní hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, ve spolupráci se společností GreenYellow, odborníkem na decentralizovanou výrobu solární energie a řešení energetické účinnosti, představuje nové řešení Microgrid Energy-as-a-Service (EaaS). Toto řešení umožňuje firmám a průmyslovým podnikům zvýšit jejich energetickou odolnost a udržitelnost a zároveň nevyžaduje žádné počáteční kapitálové investice. Představuje tak ideální způsob, jak čelit rostoucím cenám elektrické energie, se kterými se za poslední dva roky celá Evropa potýká.

Společnost Schneider Electric se zúčastnila celosvětově uznávaného strojírenského veletrhu Hannover Messe, kde představil nové technologie, které řeší poptávku po úspoře energie a pomáhají průmyslovým odvětvím plnit závazky čisté nulové spotřeby. Mezi prezentovanými inovacemi byly softstartér ATS480 nebo řešení pro přepínání sítí TransferPacT, které byly souběžně oceněny v rámci prestižní designové soutěže iF Design Award.

Písecká továrna Schneider Electric získala interní certifikaci Net Zero Carbon site. Byla tak oceněna jako továrna s nulovou uhlíkovou stopou. Jedná se o jeden z prvních evropských podniků koncernu Schneider Electric, který na náročný standard dosáhl. Společnost se na udržitelnost zaměřuje dlouhá léta a řešení pro ekologizaci provozu jsou jádrem jejího podnikání.

Strana 1 z 7