Že automatizace interní logistiky není výsadou automobilového průmyslu a e-commerce, dokazuje nový projekt společnosti Aimtec pro českého prodejce dřevěných materiálů a výrobků DŘEVO TRUST. Pro výstavbu nových hal se rozhodl pro řešení formou plně automatizovaných skladů. V listopadu 2019 se uskutečnilo úspěšné spuštění ostrého provozu v Lipníku nad Bečvou, v roce 2020 a 2021 dojde k rozšíření do poboček v Hradci Králové a Plzni. Kvůli specifickým technologiím a jejich komunikačním protokolům vyvinul Aimtec vlastní virtuální simulátor procesů, který projekt výrazně zrychlil a zjednodušil nastavení řídicího systému.

Životní cyklus palety

květen 07, 2020

Dřevěná paleta - praktický a jednoduchý prostředek vyrobený z jednoduché suroviny využívaný pro přepravu zboží. I takový na první pohled obyčejný produkt může ovšem absolvovat velmi zajímavou životní cestu a může dobře posloužit i poté, co přestane být vhodný pro svůj primární účel.

Nejen v rámci dřevozpracujícího průmyslu se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem pracovní síly z oblasti lidských zdrojů. Současný trend tedy směřuje ke stále větší automatizaci výroby a dá se předpokládat, že bude pokračovat stejně i do budoucna. Ve společnosti KLAUS Timber s automatizací už několik let výrazně pomáhají automatické paletovací linky značky CAPE. 

Historie společnosti KLAUS Timber a. s. sahá do roku 1998, kdy její zakladatel a majitel – Marcel Klaus – spolu s několika málo spolupracovníky spustil provoz v polorozbořené stodole v Kladrubcích, malé vesničce v západních Čechách. V prvních měsících existence se firma věnovala zpracovávání kulatiny a prodeji řeziva, ale hned na začátku roku 1999 se přeorientovala na výrobu dřevěných palet, čemuž se věnuje dodnes. Palety se nejprve tloukly výhradně ručně, v roce 2003 následoval první poloautomat a v roce 2008 byla pořízena první automatická paletovací linka.