V současné době strmě roste počet firem, které přechází z fyzických na cloudová úložiště. Podle agentury Report Linker se hodnota trhu s cloudovými řešeními do roku 2026 více než zdvojnásobí ze současných 445 miliard na téměř jeden bilion dolarů. K tomu by měl přispět i nový trend akcelerační ekonomiky, který propojuje podnikání s cloudovými technologiemi, umělou inteligencí, automatizací nebo vývojem aplikací bez nutnosti programování. „Důležité je na nic nečekat, protože Česká republika má velmi zajímavou pozici a ve spoustě ohledů dokážeme trend akcelerační ekonomiky vytěžit. Nesmíme si ale nechat ujet vlak,“ říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

Na základě pilotního projektu si ve společnosti H+D Elektromontáže ověřili, že digitalizace při výrobě rozváděčů dává smysl a stává se nutností pro další rozvoj firmy. Nový výrobní proces je založen na precizním projektování a vytvoření digitálního 3D modelu. Využívá přitom synergie silných partnerů – EPLAN a Rittal.

Po dvouleté přestávce se na Výstaviště v Brně vrací veletrh Amper a s ním i Fórum automatizace a digitalizace. Tři dny, 17. až 19. 5., zde bude na už tradičním místě v pavilónu V (V 4.22) probíhat sled přednášek a prezentací o trendech v oboru a novinkách na veletrhu. Program najdete na https://automa.cz/cz/web-clanky/forum-automatizace-a-digitalizace-0_13923/. Fórum pořádá časopis Automa za podpory agentury Terinvest, pořadatele veletrhu.

Spotřebitelé volají po digitálních inovacích, ale dvě třetiny z nich si nejsou jisté, kdo má přístup k jejich osobním údajům.

Společnosti FANUC UK a Rockwell Automation se v rámci partnerské spolupráce podařilo snížit rizika spojená s investicemi do významných inovačních projektů díky použití nástrojů pro virtuální uvádění do provozu.

Strana 1 z 32