Technologie měnící definici bezpečnosti

Technologie měnící definici bezpečnosti

Eaton uvádí na trhu novou řadu nouzových svítidel a bezpečnostních značek RoundTech, která zrychluje a zjednodušuje montáž nouzového osvětlení.

Na specifika tohoto řešení jsme se zeptali produktového specialisty společnosti Eaton Česká republika Petra Eliáše.Společnost Eaton uvádí na trh novou řadu svítidel Eaton RoundTech. která přináší spolu s nouzovým osvětlením jednoduchost jediného řešení pro systém využívající autonomní technologii s vlastní baterií. Konkrétně se jedná o systém svítidel bez autotestu, s autotestem i technologií CGLine+.

Co nového můžeme od řady svítidel RoundTech očekávat?

Osvětlení RoundTech v sobě kombinuje rychlou instalaci, vysoký světelný výkon a flexibilní funkci eFocus (elektronický výběr symetrické a asymetrické optiky) a lze je  použití jak na únikových trasách, tak v otevřených prostorech. Profesionálům v oblasti nouzového osvětlení přináší také možnost širšího výběru při plánování projektů a jejich instalaci v různých prostředích.

Zmiňujete široký výběr, jaké varianty osvětlení jsou tedy k dispozici?

Svítidla jsou k dispozici ve variantách 150 lm, 200 lm a 400 lm pro prostředí s nižšími stropy, kde lze dosáhnout rozestupů až 24 metrů. Dále je k dispozici verze pro instalaci do výšky až 12 metrů, a to při maximální rozteči 43 metrů při nastavené úzké koridorové distribuci světla. Také lze vybírat ve dvou variantách krytí (IP44 a IP65) a autonomního provozu zajištěného baterií na dobu jedné nebo tří hodin.

Jaké hlavní inovace RoundTech přináší?

V návaznosti na inovativní řešení bezpečnostních značek FlexiTech s duální možností instalace pokračuje v tomto trendu i svítidlo RoundTech s funkcí eFocus. Zjednodušuje objednávání produktů díky jednomu objednacímu kódu pro oba typy optik. Rovněž usnadňuje změny v projektu a snižuje skladovou náročnost. Montéři také během instalace jednoduše nastaví, jaký světelný výstup v dané situaci vyžaduje projekt. Pro udržení jednotného designu nouzového osvětlení v celém projektu je v nabídce také oboustranná bezpečnostní značka, která má stejnou základnu. Nabízí pozorovací vzdálenost 20 metrů a je standardně dodávána se čtyřmi piktogramy – nahoru, dolů, vpravo a vlevo, plus prázdná zelená značka. K dispozici je také možnost dodání specifických piktogramů – místo první pomoci, shromaždiště, evakuační žebřík atd.

Eaton

Eaton je globální technologický lídr v oblasti elektrických komponentů a systémů pro kvalitu, distribuci a řízení energie, hydraulických komponentů, systémů a služeb pro průmyslová a mobilní zařízení, v oblasti leteckých palivových, hydraulických a pneumatických systémů pro komerční a vojenské využití a systémů hnacích ústrojí a hnacích jednotek pro nákladní a osobní vozidla pro výkon, úsporu paliva a bezpečnost.

 

https://www.eaton.com/cz/cs-cz.html