Universal Robots oznámil rekordní roční tržby

Universal Robots oznámil rekordní roční tržby

Dánský výrobce kolaborativních robotů Universal Robots oznámil dosud rekordní roční tržby za rok 2021 ve výši 311 milionů dolarů. To je o 41 % více než v roce 2020 a o 23 % více než v roce 2019.

"Universal Robots má za sebou skvělý rok. Vyrábíme sofistikovaná zařízení ve vysoké kvalitě a takto markantní růst proto vyžaduje obrovské nasazení všech zaměstnanců. Náš výrobní tým v Dánsku překonal rekord v počtu vyrobených kolaborativních robotů, když jich ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku bylo vyrobeno 400 kusů za týden. Naši odborníci na logistiku tvrdě pracovali na tom, aby celá společnost mohla fungovat hladce i přes celosvětové problémy s dodávkami komponent,“ uvedl Kim Povlsen, prezident Universal Robots

Rekordní byly i tržby za 4. čtvrtletí, které vzrostly o 22 % oproti 4. čtvrtletí roku 2020 a o 28 % v porovnání se 4. čtvrtletím 2019. "Náš růst je zapříčiněn několika dlouhodobými trendy, včetně nedostatku pracovních sil a rostoucího povědomí o přínosu automatizace na produktivitu firem. Kromě nových zákazníků narůstá i podíl opakovaných nákupů našich robotů od firem, na jejichž fungování se již pozitivní vliv kolaborativní automatizace výrazně projevil,“ dodal Povlsen.

Společnost očekává, že stabilní růst bude pokračovat i v roce 2022. "Poptávka po kolaborativních robotech poroste i nadále. Spolupráce s více než tisícovkou nezávislých společností v rámci naší UR + platformy – včetně výrobců komponent, vývojářů aplikací, certifikovaných integrátorů a distributorů – je to, co definuje náš růst,“ vysvětlil Kim Povlsen.

Universal Robots

Dodáváme bezpečná, flexibilní a snadno ovladatelná šestiosá průmyslová robotická ramena do podniků všech velikostí, a to kdekoli po světě. Vyvíjíme průmyslové kolaborativní roboty, kteří automatizují opakující se průmyslové procesy a zvyšují jejich efektivitu.

https://www.universal-robots.com/cs/