Urychlení procesu digitalizace díky schopnosti integrace

Urychlení procesu digitalizace díky schopnosti integrace

ABB uvádí na trh nejnovější verzi svého distribuovaného řídicího systému ABB Ability™ System 800xA 6.1.1, který nabízí rozšířené možnosti I/O, operativnost uvádění do provozu a vyšší bezpečnost jako základ pro digitální transformaci.

ABB Ability™ System 800xA 6.1.1 představuje evoluci automatizovaného řízení a provozu zařízení a upevňuje vedoucí pozici technologického průkopníka na trhu DCS. Nejnovější verze vlajkové lodi DCS společnosti ABB umožňuje řídicím pracovníkům provozů zajistit budoucnost podnikání díky prohloubení spolupráce v oboru.

Systém 800xA 6.1.1 rozšiřuje možnosti řízení prostřednictvím řady nových funkcí, včetně zjednodušeného a rychlejšího uvádění do provozu projektů na zelené louce a rozšiřování „brownfieldů“ pomocí nové a vylepšené sady Ethernet I/O Field Kit, nyní s funkcí xStream Commissioning. Ta umožňuje uživatelům konfigurovat a testovat I/O bez nutnosti použití řídicího aplikačního softwaru nebo hardwaru procesní řídicí jednotky, a to vše z jediného notebooku. To znamená, že I&C technici mohou provádět automaticky kontroly smyček měřicích a regulačních obvodů několika chytrých zařízení současně a dokumentovat dosažené výsledky.

Systém 800xA 6.1.1 také více než kdy dříve usnadňuje implementaci digitálních řešení. Díky rozšíření systému 800xA Publisher si uživatelé mohou bezpečně a snadno vybrat, která data budou přenášena do systému ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite, a to jak lokálně, tak v cloudu.

„ABB Ability™ System 800xA 6.1.1 činí výkonný a špičkový DCS ještě lepším. Kromě toho, že je systémem pro řízení procesů, elektrických zařízení a bezpečnostním systémem, je také prostředkem pro spolupráci, který umožňuje další zlepšení efektivity inženýrské činnosti, výkonnosti obsluhy a správy zařízení“ řekl Bernhard Eschermann, technický ředitel ABB Process Automation.

„Například funkce xStream pro uvádění do provozu odstraňují rizika a zpoždění u velkých projektů a umožňují ABB Adaptive Execution přístup pro realizaci projektů. Standardní rozhraní navíc podporují zákazníky v lepším využívání provozních dat na jejich cestě k digitalizaci a udržují vysokou kybernetickou bezpečnost.“

Rychlejší a nákladově efektivnější realizace projektů je možná díky začlenění vylepšené Select I/O v nové verzi. Standardizace I/O rozvaděčů snižuje negativní dopady pozdějších změn a udržuje zásahy do instalovaného zařízení na minimum. Aby se snížilo množství doplňujícího hardwaru, který je třeba přidat do I/O rozvaděče, obsahuje nyní Select I/O take ethernetové adaptéry s nativní konektivitou jednovidových optických vláken a jednotlivé moduly pro úpravu signálu s vestavěnými vnitřně bezpečnými bariérami.

Nejnovější verze vlajkové lodi DCS společnosti ABB má mnoho dalších rozšiřujících funkcí, včetně možnosti připojení s využitím OPC UA, které zase usnadňují konvergenci IT/OT. K dispozici je široká škála úrovní komunikace OPC UA, například OPC UA klient a server na úrovni systému. Přidání konektivity OPC UA do řídicího systému AC 800M a dalších funkcí OPC UA v systému 800xA History znamená, že ABB Ability™ System 800xA 6.1.1 zvyšuje úroveň bezpečné komunikace mezi systémy a aplikacemi.

Kybernetická bezpečnost je pro každého provozovatele závodu zásadním tématem. ABB Ability System 800xA 6.1.1 zvyšuje kybernetickou bezpečnost díky nejnovějším aktualizacím, které jsou součástí systému MS Windows 2019. Kromě toho bylo dosaženo shody se standardem ISA secure pro nejoblíbenější procesní a bezpečnostní regulátory System 800xA (PM866 a PM867).

Agilita a spolupráce se ještě více zvýšily díky novému DCS, který otevírá dveře „Modular Orchestration“. ABB Ability System 800xA 6.1.1 poskytuje možnost bezproblémového importu modulárních typových balíčků (MTP) bez ohledu na použitou hardwarovou platformu dodavatele. Činí tak tím, že poskytuje doplňující koordinovanou řídicí logiku k provádění nadřazeného dohledového řízení. Je kompatibilní se standardy a má možnosti „plug and produce“, které zvyšují flexibilitu a konkurenceschopnost výroby.

ABB

Společnost ABB je lídrem v oblasti inovativních technologií, jenž v úzce spolupracuje se zákazníky z oblasti energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury, čímž utváří budoucí podobu digitalizace průmyslu a zajišťuje tvorbu hodnoty.

www.abb.cz