Úspěch startupu na veletrhu AMPER

Úspěch startupu na veletrhu AMPER

Plzeňsko-turnovský technologický startup IQHUBS zabodoval na největším českém veletrhu elektrotechniky a energetiky AMPER v Brně. Osmadvacátý ročník přehlídky, která se poprvé konala v roce 1993, se jako každý rok zúčastnily stovky vystavovatelů z mnoha zemí. IQHUBS získal čestné uznání poroty.

Čestné uznání za inovaci, technologii a jednoduchost používání získal technologický startup IQHUBS za svůj IQH Andon. Společnost se zaměřuje na chytrý bezdrátový IoT monitoring výroby a porota složená z dvanácti akademiků a expertů v oboru ocenila IQH Andon jako povedenou kombinaci mechanického přepínače (na fotografii) a IoT bezdrátové technologie. „Ve spojení s webovou aplikací, kde se zobrazují nasbíraná data, vzniká oceňované řešení. Vidíme to i na rostoucím zájmu výrobních firem o monitorování výroby právě tímto způsobem,“ vysvětlil Petr Sládek, CEO společnosti IQHUBS.   

IQHUBS Andon je unikátní hardware, který kombinuje dvanáctipolohový mechanický přepínač a IoT technologii. V kombinaci se senzory monitorující stav stroje, odstávky, počet kusů a takt dává ucelenou a přesnou informaci o výrobním procesu na daném stroji nebo lince. „Veškerá data pak přes aplikaci IQHUBS putují do cloudu, tam je v aplikaci vyhodnocujeme a přes webové rozhraní si tak náš IQPartner může kdekoliv a kdykoliv zkontrolovat efektivitu jednotlivých zařízení,“ doplnil Petr Sládek.