Vzniká digitální hub na propojení robotů

Vzniká digitální hub na propojení robotů

První světový nezávislý robotický hub #HowToRobot je na světě. Cílem propojovacího hubu je vytvořit na trhu s roboty transparentní prostředí, které pomůže výrobcům robotů nalézt vhodné dodavatele a dosáhnout tak ze svých robotických projektů vyšších výnosů.

Den co den dělníci ve výrobnách vykonávají práci, kterou by mohli zastat roboti. Výrobní společnosti nicméně na automatizaci často rezignují – nebo se jim nedostane očekávaných výsledků.

První globální robotický digitální hub nyní pomůže urychlit přechod k automatizaci. #HowToRobot, založený v roce 2020, umožňuje prodávajícím i kupujícím průmyslových robotů se v digitálním světě vzájemně najít a propojit. Robotický hub podle výkonného ředitele #HowToRobot Sørena Peterse řeší nejpalčivější problémy výrobců:

“Výrobci jsou po celém světě pod neustálým tlakem na zvyšování produktivity a zlepšování pracovních podmínek. Potýkají se s nedostatkem pracovní síly a na mnoha místech též s rostoucími mzdovými náklady. Současně mnoho z těchto společností s cílem čelit této situaci sází na robotizaci, nicméně si už nejsou jisti tím, jak vybrat řešení s dobrou návratností své investice.“

Pomoc s nalezením správného robota na obrovském trhu

Světový robotický hub #HowToRobot přichází v době, kdy je na trhu nejvíce robotů a jejich dodavatelů v historii. V roce 2018 bylo na světě instalováno celkem 422 000 průmyslových robotů, přičemž Mezinárodní federace robotiky očekává, že se toto číslo v následujících dvou letech zvýší ročně o dalších 12 %. Bez potřebné znalosti trhu však výrobci při hledání vhodného řešení často tápou. K tomu výkonný ředitel #HowToRobot Søren Peters uvádí:

“Trh s roboty je velmi nepřehledný. Jak si můžete být bez možnosti porovnání dodavatelů a řešení jisti, že jste vybrali správného robota za správnou cenu? Trochu bych trh připodobnil IT odvětví za starých časů. Mnoho výrobců se se svojí investicí spálilo, protože buď vybrali nesprávného robota, zapomněli s dodavatelem uzavřít servisní smlouvu, nebo zkrátka za robota zaplatili příliš. To vše bychom rádi změnili.“

Vyšší konkurence bude trumfem v rukou kupujících

#HowToRobot zvyšuje na trhu s roboty konkurenci, neboť dává kupujícím možnost poptat automatizované řešení, o jehož získání následně soutěží více dodavatelů. Pro mnohé půjde o zcela novou situaci:

“Mnoho výrobců se z důvodu nedostatečné konkurence spokojilo s ne zcela optimálními roboty. Při provedení výběrového řízení budou moct porovnat více nabídek a vybrat z nich tu nejvhodnější,“ uvádí Søren Peters, výkonný ředitel #HowToRobot.

Digitální robotický hub #HowToRobot výrobcům nabízí komplexní řešení. Provede je celou cestou od plánování až po nákup robotického řešení. Plánovací a investiční kalkulačka pomůže vybrat správné projekty a otestovat, zda se předmětná investice vyplatí. Trh s roboty výrobcům umožní najít relevantní roboty a jejich dodavatele, zadat výběrová řízení, jakož i prodávat jimi použité roboty. Součástí nového digitálního robotického hubu #HowToRobot je v současné době více než 9 000 dodavatelů robotů, což je více než slibný první krok vstříc úspěšné koupi toho správného robota.

O #HowToRobot

První globální nezávislý digitální robotický hub #HowToRobot propojuje svět robotů. Celosvětový digitální hub s průmyslovými roboty nabízí možnost propojení kupujících a prodávajících. Hub umožňuje prodejcům robotů zveřejňovat nabídky nových či použitých robotů a kupujícím požádat dodavatele o zaslání příslušných nabídek, to vše v digitálním obchodním prostředí.

#HowToRobot současně díky vhodným nástrojům a názorům odborníků z oblasti robotiky pomáhá výrobcům učinit kvalifikovaná investiční rozhodnutí. Vlastníkem a provozovatelem společnosti je poradenská skupina Gain & Co – nezávislá na dodavatelích robotů.

Více na: www.HowToRobot.com

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz