B&R Innovation Day: Začala éra adaptivních strojů

B&R Innovation Day: Začala éra adaptivních strojů

Ve středu 15.9. 2021 se po dvouleté přestávce uskutečnil 23. ročník B&R INNOVATION DAY. Letos jsme přivítali zájemce o automatizační techniku v Orea hotelu Pyramida v Praze.

Motto letošního ročníku znělo Začala éra adaptivních strojů. V tomto duchu se nesla celá dopolední část programu. Hlavní část přednášek zahájil Jan Burian z mezinárodního výzkumného střediska IDC, který zhodnotil stav digitální transformace v naší zemi. Motivace i snaha firem je značná, skutečná výtěžnost však zatím pokulhává. Další řečník, Jan Machovský z Krones AG, nám objasnil pojem „Bottling on Demand“ – tedy vysokorychlostní linku na individuální plnění a etiketování láhví. Oba úvodní řečníci dali důraz na vysokou flexibilitu a jednoduchou adaptabilitu výroby.

Poté naši technici představili vybrané produkty našeho portfolia, jako jsou elektromagnetické transportní systémy a systémy integrovaného strojového vidění, které adaptibilitu strojů velmi zvyšují.

Odpolední část byla dělená a probíhala paralelně v šesti přednáškových boxech. Zde mohli návštěvníci kromě části prezentační shlédnout i praktického ukázky použití techniky B&R u našich zákazníků. Účastníci si mohli odpolední program poskládat podle svých individuálních preferencí. V rámci odpolední části dostaly svůj prostor jak firmy partnerské, např. SMC, tak firma ABB, naše firma mateřská. Naše přednášky o automatizaci byly tímto vhodně obohaceny přednáškami o aplikaci robotů nebo o systémech monitoringu energií.

Závěr dne oživila panelová diskuse, které se účastnili Jan Burian z IDC, Jan Machovský z Krones AG a Tomáš Prchal z B&R. Padly zde zajímavé myšlenky jako například, že automatizace může výrazně snížit dopady na životní prostředí, nebo že efektivní výroba je taková, která lépe využívá zdroje.

O přestávkách si mohli účastníci prohlédnout praktické ukázky naší techniky, včetně nejžhavější novinky transportního systému ACOPOS 6D. Všichni měli také dostatek času na občerstvení a na pracovní i nepracovní rozhovory.

Večer čekala zájemce plavba lodí s nabídkou skvělého jídla a pití a s úžasnou scenérií nočního hlavního města v pozadí.

B&R: Perfection in Automation

Náš slogan je naším posláním. Snaha dostát Perfection in Automation inspiruje a vede společnost B&R více jak 35 let. Dokonalost pro nás znamená vyvíjet ta nejlepší řešení. Znamená také rozvíjet dobré vztahy s našimi zákazníky, partnery, zaměstnanci a dodavateli. S podnikatelskou odvahou a předvídavostí jsme se rychle dostali mezi přední celosvětové hráče v průmyslové automatizaci. Intuitivní cit pro vývoj trhu a nastolování nových trendů z nás činí lídra v inovacích a technologiích v průmyslu.

https://www.br-automation.com/cs/perfection-in-automation/