Chystá se konference o moderních technologiích v pivovarství

Chystá se konference o moderních technologiích v pivovarství

Mezi tématy konference konané 17. června budou digitalizace či úspory vody a energií při výrobě piva, chybět nebude ani čepovací robot.

Po delší odmlce se na scénu dostávají odborné akce, kde lze osobně probrat aktuální témata a potkat kolegy z oboru. Už 17. června se koná mezinárodní odborná konference Automatizace a modernizace pivovarů 2021, která proběhne v nádherně zrekonstruovaném pivovaru Lobeč. Mezi hlavní témata budou patřit úspory vody či energií, ale významnou položkou v programu bude i digitalizace.

Hovořit budou například ředitel pivovaru Radegast Ivo Kaňák, kde dosáhli rekordních úspor spotřeby vody na jednotku vyrobeného piva. Zahraničním hostem bude Robert Obertík, technický ředitel Banskobystrického pivovaru, který popíše investiční akce za poslední desetiletí a speciálně se bude rovněž věnovat projektům, kterými dosáhli velmi zajímavých úspor nejen vody, ale i energií.

K hlavním tématům bude patřit i prohlubující se digitalizace, která se zatím týká hlavně velkých nebo středních pivovarů. O tomto tématu promluví Jan Jirec z české pobočky nadnárodního koncernu Heineken, kde mají v této oblasti velmi zajímavé plány a tuzemská pobočka je z tohoto pohledu brána jako pilotní projekt. Od něj by se měly inspirovat ostatní pivovary ve světě, které patří pod tuto společnost.

Program konference však zahrnuje i řadu špičkových dodavatelů technologií, kteří budou informovat rovněž o digitalizaci, automatizaci nebo robotizaci, která čím dál více zasahuje i do výroby malých pivovarů. Na konferenci rovněž bude rozsáhlý výstavní prostor, kde si zájemci mohou doslova osahat moderních techniku včetně čepovacího robota hlavního partnera společnosti Yaskawa.

Místem konání je unikátní historická památka pivovar Lobeč, kterou doslova na posledních chvíli zachránili manželé Prouzovi. Součástí akce bude i prohlídka tohoto unikátních prostoru s řadou dochovaných nebo rekonstruovaných pivovarských stavebních a technologických prvků.

www.brewing.cz 

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz