[ZÁZNAM] Digitální dvojčata, umělá inteligence a deep learning – i to jsou témata v potravinářství a farmacii

[ZÁZNAM] Digitální dvojčata, umělá inteligence a deep learning – i to jsou témata v potravinářství a farmacii

Konference Moderní technologie v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, která se chystá na 16. září v Brně a stejně tak v rámci hybridního zpracování on-line, si klade ambiciózní cíl. Organizátoři by na své tradiční akci letos chtěli představit několik technologických trendů, které jsou daleko častěji spjaty s obory jako je automotive či jiná strojírenská odvětví. I přesto mají svůj neskutečný potenciál v oboru výroby potravin a léčiv.

Trade Media International na poli konferenční nabídky pro průmysl naplňuje svou ambici definovanou v novém hlavním brandu, pod kterým se letos konference uskuteční. Vše o průmyslu je komplexní zpravodajský projekt zaměřený na moderní technologie v průmyslu. Svou obnovenou premiéru si v něm zažijí i dvě konference, mapující rozvoj technologií napříč potravinářským a farmaceutickým průmyslem. Po loňské vynucené změně formátu navíc letos od začátku přichází v plánovaném hybridním provedení, které nabízí nejen zajímavý obsah, ale i dvojí možnost účasti.

TIP: Sledujte část programu přímo zde!

Stejně jako většina z nás, i potravinářský a farmaceutický průmysl musel v minulých měsících čelit nečekaným výkyvům v poptávce a ze dne na den se rozpadaly běžné sezónní predikce produkce. Ruku v ruce s celou společností se tak musel měnit i pohled na výrobu v těchto tradičních segmentech tuzemské výroby. Odpovědí pro úspěšné firmy z oboru bylo zejména využití moderních technologiích, které dokázaly minimalizovat některá rizika, která pro výrobu přicházela.

Ukazuje se, že i pojmy jako digitální dvojče, IoT, umělá inteligence až na úrovni deep learningu se prosazují do výrob tam, kde to ještě před pár lety, kdy konference spatřila světlo světa poprvé, vypadalo nereálně či úsměvně. Například digitalizace na úrovni pivovarství budí rozpaky stále, ale mnohé úspěšné implementace ukazují, že se dá dělat poctivou výrobu s bonusem efektivního řízení a úměrné ekonomické náročnosti.

Těmto oborům se stejně tak nevyhýbá ani boom v nasazování robotizace, který často odstartoval s nástupem jejich nové kooperativní a mobilní generace. Zatímco v minulosti existovalo jen několik zajímavých aplikací, každý rok se mohou dodavatelů chlubit novými referencemi, které tuzemskou potravinářskou a farmaceutickou výrobu posouvají k vyšší konkurenceschopnosti.

Právě tato témata a příležitosti bude mapovat konference, která zkráceně nese názve Potraviny (4.0) & Farmacie (4.0) 2021 a neskrývá tak ani ambici přiblížit oborovému publiku i reálné zasazení pojmu Průmyslu 4.0 do jejich výrob.

Samotnou možnost účasti pro každého zájemce o problematiku podporují navíc i dvě zajímavá fakta. V první řadě je každá forma účasti bezplatná pouze za registraci, a to včetně fyzického setkání a networkingu v Brně dne 16. 9. 2021. Druhým benefitem plynoucím z hybridního provedení je možnost absolvovat konferenci v nejvyšší možné kvalitě také on-line. A to nejen v živém vysílání, ale také zpětně ze záznamu.

Zajímá vás zbytek obashu? V dělených segmentových sekcích se můžete těšit na další porci inspirace. Celý záznam on-line konference si zajistíte na www.konference-potraviny40.cz/registrace nebo www.konference-farmacie40.cz/registrace.