Digitální výroba 2021: Získejte záznam o komplexní digitální transformaci

Digitální výroba 2021: Získejte záznam o komplexní digitální transformaci

Digitalizace výrobního podniku není disciplínou, kterou by měli ovládnout jen ti největší. Není také pravda, že by nutně probíhala pouze v automobilovém průmyslu. Naopak je potřeba jí věnovat pozornost napříč celým průmyslovým spektrem.

Konference společnosti Trade Media International mapuje změny udávané Průmyslem 4.0 již několik let. Ta letošní ještě v dozvuku koronavirových opatření má stále virtuální podobu. Umožňuje však pohodlné sledování bohatého programu pohodlně z domovů i kanceláří. Součástí je i precizní zpracování záznamu, který získá každý registrovaný účastník.

Digitální transformace je komplexní disciplína

Program letošního ročníku konference si vytyčil několik hlavních cílů. Tím prvním je poukázat na potřebu sledovat změny, které přichází s digitalizací v celkové šíři. Základem digitalizace, ač se to mnohdy může zdát, není informační systém či jiný nástroj. Ten je skutečně pouze nástrojem. Hlavním předpokladem je důkladné mapování procesů, které nástroj umožní vykonávat efektivně.

Pojem digitální vlákno bude rezonovat stejně jako současná potřeba naplňovat nový průmyslový standard, který nazýváme RESILIENCE. Průmyslu chybí takřka vše, jen důkladné řízení a plánování může toto nebezpečí predikovat a minimalizovat. Ideálně s účastí vhodných digitální nástrojů.

SLEDUJTE PRVNÍ DEN KONFERENCE ZA REGISTRACI: WWW.KONFERENCE-VYROBA40.CZ/REGISTRACE

digit 1 ukazka

První programový den konference protkají kromě prezentací také tři exkluzivní diskusní panely. Ten první se soustředí na sledování digitálního vlákna a naznačí, že předvýrobní i povýrobní procesy mohou být ještě větším zlatem digitalizace než procesy výrobní.

I když dalším motem akce je, že automotive nerovná se automatizace ani digitalizace, druhý panel obsadí hosté právě z tohoto odvětví. Soustředíme se však na ukázky smýšlení firem, které v digitalizaci našli podporu pro již tak precizně zvládnuté výrobní procesy. Těšit na inspiraci se tak mohou i firmy mimo český průmyslový evergreen.

Závěrečná diskuze prvního dne pak patří k tomu nejexkluzivnějšímu v programu. 3D tisk tato konference pravidelně příliš nesleduje, ale jeho rozvoj, nejen v době nástupu pandemie ukazuje, nakolik klíčové téma pro výrobu může být. Díky zapojení mediálního partnera z portálu Strojirenstvi.cz se podařilo přilákat opravdové špičky oboru, aby se zamysleli nad jeho současností i budoucností.

Změna výroby chce změnu myšlení

Digitální transformace není náročná. Jen chce hodně času, úsilí a třeba i peněz. Nicméně dnes už to není o tom, že je potřebná. Tahle cesta je nutná. A nejlépe se po ní jde, když v její výsledek věří ideálně celá firma. Začít se však musí nahoře.

SLEDUJTE DRUHÝ DEN KONFERENCE ZA REGISTRACI: WWW.KONFERENCE-VYROBA40.CZ/REGISTRACE

digitalizace 1

Často je problém firem také nepochopení digitální transformace. A to i po letech, co se jí věnují desítky konferencí, novinové články i diskuze v rámci firem. Často se schovává pouze za potřebou investice do nástrojů, které ke svým řešením přilepily nálepku 4.0. Na konferenci proto nevybíráme jen právě vhodná řešení, které vám pomohou, ale také příklady z firem, jež pomohou napovědět, které nástroje jsou vhodné právě pro vaši firmu.

Průmysl 4.0 by měl být bezesporu také o obměně obchodních modelů, nebo třeba úpravě firemní kultury. Teprve pak bude tato cesta směrem k digitální výrobě úspěšná.

Konference nabídne mix různých formátů od prezentací po rozhovory, reportáže z průmyslu až po diskuzní panely s významnými osobnostmi. Celkem přes 50 řečníků na rozsahu až 20 hodin vysílání je rozhodně vhodným obsahem pro každého, kdo svou výrobu chce přes tuto potřebu digitální transformace úspěšně převést. I když pravda je, že proces tak úplně nikdy nekončí. Ale to už je příběh ročníku 2022, vy si vychutnejte ten letošní.

Získejte přístup k záznamu registrací na www.konference-vyroba40.cz/registrace.

Digi 2

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.