Hannover Messe chce v turbulentních časech ukázat směr

Hannover Messe chce v turbulentních časech ukázat směr

Veletrh HANNOVER MESSE 2020 proběhne ve fázi technologických proměn a ekonomicko-politických výzev. Nové vedoucí téma Industrial Transformation předního světového průmyslového veletrhu, kterého se zúčastní okolo 6.000 vystavovatelů, odkryje šance, které plynou z nových technologií, změny chování na straně poptávky a rostoucího povědomí o nutnosti ochrany klimatu.

Hannover. Digitalizace, individualizace a ochrana klimatu, tři megatrendy, jsoumotorem proměny průmyslu.Současně je průmysl konfrontován s výzvami rámcových ekonomicko-politických podmínek. „Vstupujeme do fáze změn, jaké jsme už dlouho nezažili,“ říkáDr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „VeletrhHANNOVER MESSE má v této fázimimořádně velkou důležitost, protože je jedinou veletržní platformou, která komplexně odráží a kontinuálně provází procesprůmyslové transformace. Díky rozmanitosti a kompetenci našich vystavovatelů z různých oblastí udává veletrh HANNOVER MESSE s jeho vedoucím tématem Industrial Transformation směra je zdrojem impulzů pro globální a digitálně propojený průmysl.“

Průmyslová klientela má dnes jiné požadavky než ještě před několika roky. Výzkum, vývoj, výroba, logistika a energetika se přizpůsobují novému chování na straně poptávky. Podniky stojí před výzvou, jak tuto proměnu aktivně spoluutvářet. Součástí agendy veletrhu HANNNOVER MESSE jsou témata jako Průmysl 4.0, Logistika 4.0, umělá inteligence, 5G a emisně neutrální výroba stejně jako řešení pro lehké konstrukce nebo další vývoj elektropohonů.

Tato veletržní témata spolu s důrazem na průmyslovou transformaci reagují přesně na potřeby a zaměření vystavovatelů z oblasti strojírenství. „Strojírenské firmy ukážou mezinárodnímu publiku svou sílu prostřednictvím nabídky řešení pro digitálně propojený svět výroby. To platí pro celý řetězec tvorby hodnot – od nákupu materiálu přes výrobu a logistiku až po zásobování energiemi nebo nové možnosti prodeje prostřednictvím digitálních platforem. Vystavující firmy zdemohou samynasbírat zkušenosti pro proces potřebných změn ve svých firmách. Veletrh HANNOVER MESSE je jedinečným místem setkávání, které ukazuje cestu do budoucnosti,“ říká Thilo Brodtmann, hlavní jednatel VDMA (Svaz německých výrobců strojů a zařízení).

Ředitelé průmyslových podniků, inženýři z vývoje a konstrukce, vedoucí výroby, vedoucí logistiky a IT, manažeři podniků pro zásobovací řetězec a energetiku najdou na veletrhu HANNOVER MESSE všechny technologie od komponent přes systémová řešení až po digitální ekosystémy.Veletrh jim tak pomůže zajistit konkurenceschopnostadále rozvíjetobchodní model firmy.

Mezi šesti tisíci vystavujícími firmami jsou ABB, Amazon Web Services, Arburg, Beckhoff, Bosch Rexroth, Cisco, Dematic, Endress+Hauser, Festo, Fraunhofer, Harting, IBG, IBM, ifm, igus, Kawasaki, Knapp, Lapp, Lenze, Microsoft, Mitsubishi, Phoenix Contact, Pepperl+Fuchs, Rittal, SAP, Schaeffler, Schneider Electric, Schunk, SEW-EURODRIVE, SICK, Siemens, Software AG, Still, Toyota Materials Handling, Wago, Weidmüllernebo Yaskawa.

J. Köckler dodává: „Na veletrhu HANNOVER MESSE se představí průmysl ve své plné síle. Návštěvníci zde zažijí celý proces od vývoje produktů přes výrobu až po nový obchodní model založený na datech. Pro inteligentní továrnu je nezbytné těsné digitální propojení výroby a logistiky.“

HANNOVER MESSE
Vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE představí v rámci zastřešujícího tématu Industrial Transformation všechny aktuální oblasti průmyslu jako jePrůmysl 4.0, umělá inteligence, 5G nebo smart logistics. Výstavními oblastmijsou: Future Hub, Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics a Engineered Parts & Solutions. Program veletrhu doplní přes 80 konferencí a fór. Příští veletrh se koná 20. - 24. dubna 2020. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2020 je Indonésie.

Control Engineering Česko

Control Engineering Česko je přední časopis o průmyslové automatizaci. Je vydáván v licenci amerického Control Engineering, které poskytuje novinky z této oblasti více než 60 let.

www.controlengcesko.com