Nabídka konferencí #vseoprumyslu na rok 2021!

Nabídka konferencí #vseoprumyslu na rok 2021!

Konferenční nabídka pod hlavičkou #vseoprumyslu navazuje na dlouholetý brand Konference a semináře pro inženýry. V současné době zde na portále probíhají přípravy ucelenějšího rozdělovníku našich konferenčních projektů a přidružených funkcí. Chcete se již nyní dozvědět, jaké akce chystáme již na letošní podzim a zimu? Jste na správném místě.Rychlý přehled konferencí / zkratka k informacím

Potraviny & Faramcie (4.0), ZÁZNAM

fab 2021 vyrez

Konference se vrací po loňské vynucené pauze s novým formátem. V jeden den na jednom místě ukážeme nejmodernější nástroje a postupy přímo na případových studiích ze segmentů potravinářství a farmacie. Čekají vás jak společná inspirace v keynote přednáškách, tak dvě paralelní sekce rozdělené pro každý segment zvlášť. Chybět nebude ani doprovodná výstava technologií. Konference je přirpavena v hybridní formě a je možné ji tedy sledovat on-line, nebo dorazit za námi do Brna. 

Více o konferencích a záznam zdarma získáte na www.konference-potraviny4.0 a www.konference-farmacie40.cz.
 

Priemysel 4.0 – automatizácia, digitalizácia a robotizácia, 19. a 21. 10 Košice / Nitra

priemysel40 cover

Konference se opět po zákazu v loňském roce vydávají za hranice. Jaký je rozdíl v nejlepší praxi v České republice a na Slovensku? Je Slovensko v oblasti Průmyslu 4.0 připraveno překonávat překážky pro udržení konkurenceschopnosti tamního průmyslu? To odhalí konference, která má dokonce dvě zastávky. Ať už to máte blíž do Košic či Nitry, jste srdečně zváni na zajímavý program.

Více o konferenci na www.konferenie-priemysel40.sk.
 

Úspory v průmyslu, 10. 11., MSV Brno

uspory 2021 cover

Konference Úspory v průmyslu se vrací tam, kde začala. Před deseti lety jsme na Mezinárodním strojírenském veletrhu začali pravidelně mapovat téma, které se soustředí na jednu věc společnou pro každý průmyslový podnik. Chce vyrábět za optimální náklady a nechce plýtvat. Rok co rok jsme se přesvědčovali, že i když téma úspor notně nabádá k šetření, opak je pravdou. Právě každá investovaná koruna, respektive správně investovaná koruna, může přinést budoucí eliminaci plýtvání v řádech daleko vyšších. Když se stále častěji objevovalo témat potřeby průmyslu zajistit udržitelný rozvoj, mysleli jsme, že by se mělo objevit v naší konferenční nabídce. Po chvílích přemýšlení o programové skladbě takové konference se ukázalo, že se nám postupně v nabíce objevila právě pod původním názvem Úspory v průmyslu. Snižování energetické náročnosti ve výrobě, správné využití odpadní vody, eliminace plýtvání na stlačeném vzduchu, ekologické a účinné mazání strojů, řízení spotřeby moderními informačními systémy – to jsou témata, která firmy umějí úspěšně směřovat k udržitelnému rozvoji. Globální hrozby a problémy, které nyní ukazují více problémů než jen pandemii koronaviru, znovu ukazují, že udržitelný výrobní proces může mít řadu podob. Třeba dobře zvládnutou logistiku a dostupnost klíčových dílů, protože i jejich nákladově náročnější skladování v rámci lokálních strategií se ukázalo jako správná cesta udržitelné výroby v době komponentové krize. Ne nadarmo firmy v průmyslu nově hledají ve slovníku správnou definici pojmu resilience, který jim má pomoci připravit se na nečkeané vlivy. Úspory v průmyslu nejsou o šetření, jsou o strategicíh, jak zajistit udržitelný podnik, ve kterém se neplýtvá. Přesně taková je i naše konference.

Více o konferenci na www.konference-uspory.cz.

 

Plasty (4.0), 11. 11., MSV Brno

plasty18

V roce 2020 se novinky z plastikářského průmyslu zatím úspěšně nepodařilo představit. Zásah vyšší moci v jarním období znemožnil konání tradiční konference FORMY a PLASTY. Plánovaná konference PLASTY 2020 z dílny Trade Media International se tak musela potýkat s překážkou, její avizované začlenění do veletrhu PLASTEX nebylo kvůli zrušení veletrhu možné. A stejně dopadla naše snaha i přes zrušení MSV 2020 uspořádat na plasty zaměřenou konferenci. Přemýšleli jsme, jak s nastalou situací naložit pro letošní rok a velíme kompromisní návrat k tomu dobrému a využití toho, co jsme se naučili. Fyzická konference, která bude součástí letošního MSV 2021 (i s variantou, že by tomu osud znovu nepřál) představuje setkání a platformu pro novinky z oboru, která znou přinese zajímavé tipy pro obor. Zastupujete segment plastikářského průmyslu? Chcete vědět, co trh čeká dále (včetně technologických aspektů)? Toto je jediná akce, kde nesmíte chybět!

Více o konferenci na www.konference-plasty.cz.

Fórum údržby, 1. 12., Praha / on-line

udrzba 21

Když v roce 2008 vstupoval na mediální trh časopis Řízení a údržba (z dílny Trade Media International), bylo povědomí o klíčových aspektech průmyslové údržby otázkou několika málo jedinců. Dlouhá léta se management firem díval na sektor průmyslové údržby přes prsty a optikou nákladů, které do něj mohou proudit. Stejně dlouho však platí, že správně vedená údržba může být klíčem ke zvyšování konkurenceschopnosti a eliminaci plýtvání ve výrobě. Fórum údržby dává údržbě hlas, který si zaslouží. Ač již spousta průmyslových společností chápe, jakého rozdílového hráče zde může mít, stále je potřeba ukázat, co oddělení údržeb dokáže. A přidejme k tomu zdravý koktejl současné digitální transformace průmyslu, která plně sílu údržby ukazuje. Pojďte společně s námi hovořil o údržbě na strategické úrovni asset managementu. Výroba a údržba mohou pracovat ruku v ruce k lepším výsledkům. My si to ukážeme. Letošní ročník proběhne hybridně – z Prahy i s plnou podporou on-line streamu, tedy s možností sledovat odkudkoliv, včetně záznamu z akce.

Více o konferenci na www.konference-udrzba.cz.

Roboty 2022, 1.–3. února 2022, Brno / on-line

roboty cover

Svět se změnil. Nejen ten průmyslový. Trendy, které jsme si nastavili na předchozích ročnících konference Trendy v robotizaci, zkráceně ROBOTY, dostávají nový rozměr. Průmyslový robot jako pomocník konkrurenceschopného podniku již není výsadou těch největších. Své opodstatnění ukázaly roboty v plné síle a jejich nasazování se narozdíl od celé planety tak úplně nezastavilo. Jaká budoucnost je čeká? To se pokusí odhalit naše tradiční konference již 1. až 3. února 2022 v Brně. A co čeká konferenci samotnou? Zatímco při ročníku 2021 jsme se museli smířit s plně virtuálním zážitkem, věříme, že ročník 2022 přinese jiný, trochu hybridní zážitek. Pojďme společně zažít znovu to, co jsme si oblíbili a přidat něco navrch! Tradiční konference se vrátí ke svým kořenům a hotel AVANTI znovu přivítá ve dnech 2. a 3. února 2022 hlavní konferenční program, který se dá společně nazvat jako to nejlepší z tuzemské robotické praxe. Ať už jde o informacemi nabitý hlavní přednáškový sál, doprovodné robotické expozice, workshopové sekci či neformální networking u cimbálu, to vše tvoří konferenční značku Roboty již dlouhé roky. Je čas na ně vzpomenout a načerpat při nich další robotickou inspiraci pro výrobu. Normál do jeho nové podoby pak připomene pár kamer v sále, které nově umožní akci sledovat i v on-line podobě, nebo si připomenout vybrané přednášky ze záznamu. Pravý nový normál představuje letošní bonusový program a VIP networkingová příležitost, která konferenci zahájí již 1. února 2022. Probíhat bude z nejmodernějšího studia pro on-line konference v Brně za fyzické účasti nejen řečníků, ale také třeba té vaší. Stačí zvolit správný druh vstupenky. V programu prvního dne zazní zejména strategický pohled na robotizaci včetně pohledu optikou makroekonomických a jiných společenských vlivů. Připraví tak vhodně úrodnou půdu pro diskuzi, která začne v rámci VIP networkingu a přesune se i do hlavní programové skladby konference. I když se nebudete moci zúčastnit prvního dne osobně, díky formátu bude první den dostupný odkudkoliv pro každého registrovaného účastníka libovolného dne. Všichni zájemci o konferenci se mohou zúčastnit celé programové skladby, nebo si vybrat účast jen na částech dle vlastního zájmu.

Více o naší TOP konferenci na www.konference-roboty.cz

Bezpečnost v průmyslu, jaro 2022, Brno / on-line

bezpecnost voer

Tradiční konference se letos zaměří zejmén na nové nástroje a technologie v oblasti zajištění bezpečnosti. A to nejen strojní, ale také bezpečnosti lidí a procesů. Nezapomínejte na hrozby, které jsou nyní v průmyslu možná kvůli neviditelnému nepříteli skryty, ale nepřestaly být nebezpečné. Těšit se můžete na přednášky i výstavu, opět v hybridní možné účasti v Brně, nebo on-line.

Více o konferenci na www.konference-bezpecnost.cz.

 

5osý veletrh, jaro 2022, TGS (Mýto)

TGS cover prostory

Veletrhy nejsou. Konferencí je málo. Pouštět se do jejich přípravy nedává v době nejistoty smysl... Na druhou stranu už se blíží čas většího optimismu. Velké akce budou možná ještě chvilku složitější, ale najít konec, který vyslyší potřebu trhu po trochu normálním, přitom však bezpečném setkání, by zřejmě šlo. Za dodržení všech aktuálně předpokládaných pravidel pro období plánovaného veletrhu pořádáme výstavu s doprovodným konferečním progamem zaměřenou na obrábění všeho druhu. A že věříme, že už ta opatření budou velice mírná! Akce je pro všechny účastníky zdarma a je možné vyčlenit ji jedno dopoledne či odpoledne (program se bude opakovat v intervalech). Připraveni na vás budou přední zástupci oboru se svými ukázkami v zázemí moderní výrobní společnost TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.

Více o veletrhu na www.5osyveletrh.cz.

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.