Nabídka konferencí #vseoprumyslu na rok 2022!

Nabídka konferencí #vseoprumyslu na rok 2022!

Konferenční nabídka pod hlavičkou #vseoprumyslu navazuje na dlouholetý brand Konference a semináře pro inženýry. V současné době zde na portále probíhají přípravy ucelenějšího rozdělovníku našich konferenčních projektů a přidružených funkcí. Chcete se již nyní dozvědět, jaké akce chystáme již na letošní podzim a zimu? Jste na správném místě.Rychlý přehled konferencí / zkratka k informacím

Roboty 2022, 1. února 2022 a 21. a 22. dubna 2022, Brno / on-line

roboty cover

Svět se změnil. Nejen ten průmyslový. Trendy, které jsme si nastavili na předchozích ročnících konference Trendy v robotizaci, zkráceně ROBOTY, dostávají nový rozměr. Průmyslový robot jako pomocník konkrurenceschopného podniku již není výsadou těch největších. Své opodstatnění ukázaly roboty v plné síle a jejich nasazování se narozdíl od celé planety tak úplně nezastavilo. Jaká budoucnost je čeká? To se pokusí odhalit naše tradiční konference již 1. až 3. února 2022 v Brně. A co čeká konferenci samotnou? Zatímco při ročníku 2021 jsme se museli smířit s plně virtuálním zážitkem, věříme, že ročník 2022 přinese jiný, trochu hybridní zážitek. Pojďme společně zažít znovu to, co jsme si oblíbili a přidat něco navrch! Tradiční konference se vrátí ke svým kořenům a hotel AVANTI znovu přivítá ve dnech 2. a 3. února 2022 hlavní konferenční program, který se dá společně nazvat jako to nejlepší z tuzemské robotické praxe. Ať už jde o informacemi nabitý hlavní přednáškový sál, doprovodné robotické expozice, workshopové sekci či neformální networking u cimbálu, to vše tvoří konferenční značku Roboty již dlouhé roky. Je čas na ně vzpomenout a načerpat při nich další robotickou inspiraci pro výrobu. Normál do jeho nové podoby pak připomene pár kamer v sále, které nově umožní akci sledovat i v on-line podobě, nebo si připomenout vybrané přednášky ze záznamu. Pravý nový normál představuje letošní bonusový program a VIP networkingová příležitost, která konferenci zahájí již 1. února 2022. Probíhat bude z nejmodernějšího studia pro on-line konference v Brně za fyzické účasti nejen řečníků, ale také třeba té vaší. Stačí zvolit správný druh vstupenky. V programu prvního dne zazní zejména strategický pohled na robotizaci včetně pohledu optikou makroekonomických a jiných společenských vlivů. Připraví tak vhodně úrodnou půdu pro diskuzi, která začne v rámci VIP networkingu a přesune se i do hlavní programové skladby konference. I když se nebudete moci zúčastnit prvního dne osobně, díky formátu bude první den dostupný odkudkoliv pro každého registrovaného účastníka libovolného dne. Všichni zájemci o konferenci se mohou zúčastnit celé programové skladby, nebo si vybrat účast jen na částech dle vlastního zájmu.

AKTUALIZACE: A svět se zase trochu zbláznil, tak jedeme na dvě části. Únor už máme za sebou, ale přijeďte za námi v dubnu!

Více o naší TOP konferenci na www.konference-roboty.cz

5osý veletrh, 29. až 31. března 2022, TGS (Mýto)

TGS cover prostory

Veletrhy nejsou. Konferencí je málo. Pouštět se do jejich přípravy nedává v době nejistoty smysl... Na druhou stranu už se blíží čas většího optimismu. Velké akce budou možná ještě chvilku složitější, ale najít konec, který vyslyší potřebu trhu po trochu normálním, přitom však bezpečném setkání, by zřejmě šlo. Za dodržení všech aktuálně předpokládaných pravidel pro období plánovaného veletrhu pořádáme výstavu s doprovodným konferečním progamem zaměřenou na obrábění všeho druhu. A že věříme, že už ta opatření budou velice mírná! Akce je pro všechny účastníky zdarma a je možné vyčlenit ji jedno dopoledne či odpoledne (program se bude opakovat v intervalech). Připraveni na vás budou přední zástupci oboru se svými ukázkami v zázemí moderní výrobní společnost TGS nástroje-stroje-technologické služby s.r.o.

Více o veletrhu na www.5osyveletrh.cz.

Digitální výroba 2022, 7. a 8. června 2022, Praha (a kousek v Brně!)

digi22cover

Výroba vkročila do nového normálu. Ten je možná ještě normálnější a novější, než by se před pár měsíci předpokládalo. Tradiční konference Digitální výroba, která mapuje fenomén Průmyslu 4.0, se nesoustřeďuje pouze na teorii a věčné polemizování nad tématem, zda stojíme na prahu evoluce či revoluce, ale odráží skutečný stav v českých výrobních podnicích, zájem o tuto problematiku a představuje aktuální dostupné technologie. Jedná se také o jednu z nejdéle trvajících konferencí právě na téma Průmyslu 4.0. Téma posouvá vždy o úroveň výše. Konference je plánována jako hybridní, to znamená, že si můžete vybrat, jak náš obsah budete konzumovat. Přímo v pražských konferenčních prostorách, či na internetu. Zase o kus jiné? Konference, která trvá půl roku? Vítejte v ještě novějším normálu! Ani letošní ročník konference nebude stejný jako dřív. Postupně jsme se naučili žít s dlouhotrvajícím nouzovým stavem a vymýšleli, jak alespoň v omezené formě přiblížit klíčové technologie pro tuzemskou konkurenceschpnost do výroby. Těšit se můžete opět na několik novinek pro virtuální a doufejme i fyzickou akci, kterou konečně paralelně také připravujeme!

Více o konceptu Digitální výroba 2022 na www.konference-vyroba40.cz 

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.