Přední veletrh inteligentní a digitální automatizace SPS zažil úspěšný restart

Přední veletrh inteligentní a digitální automatizace SPS zažil úspěšný restart

Fyzický veletrh SPS, který se konal od 8. do 10. 11. 2022 v Norimberku, přinesl všem účastníkům opětovné ujištění o tom, jak důležitá je tato platforma pro celé odvětví automatizace. Po tříleté vynucené přestávce se letos pozornost kromě produktů a řešení soustředila především na osobní kontakty. Prezenční výstava pak byla skvěle doplněna digitální platformou „SPS on air“.

Již v 9 hodin prvního dne konání veletrhu proudilo branami norimberského výstaviště množství návštěvníků z celého světa, kteří měli zájem o aktuální vývoj a trendy panující ve světě automatizace. Čekalo na ně skoro 1.000 vystavujících, kteří si své stánky připravili na celkové ploše 112.000 m². Účastníci využili příležitost k intenzivnímu osobnímu dialogu, k propagaci technologického pokroku, k péči o stávající vztahy i k navázání nových kontaktů. Celková návštěvnost obnoveného veletrhu činila po všechny tři dny přibližně 40.000 osob. „Ze všech stran bylo zřetelně cítit velkou radost z opětovného shledání, rozhovory probíhaly velmi otevřeně a srdečně a atmosféra ve veletržních halách byla naprosto jedinečná. Každý si mohl snadno všimnout, jak celé komunitě SPS chyběla možnost živého kontaktu a ponoření se do světa automatizace. Velmi nás těší, že jsme mohli znovuobnovením veletrhu SPS podpořit celé naše odvětví. Veletrh je místem, kde se utváří základy pro spoustu inovátorských projektů v oblasti automatizace“, prohlásil Martin Roschkowski, prezident společnosti Mesago Messe Frankfurt GmbH.

Zajímavý rámcový program

Letošní přednáškový program se soustředil zejména na důležitá témata pro oblast automatizace, jakými jsou například udržitelnost v automatizaci, bezpečnost a zabezpečení nebo nové logistické metody a způsoby začlenění robotů. Kromě vysoce kvalifikovaných diskuzí na pódiu a odborných příspěvků zaměřených na konkrétní otázky měli návštěvníci ve středu dopoledne možnost zúčastnit se digitální konverzace se členem bavorského parlamentu a ministerským předsedou Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) Dr. Markusem Söderem,. Diskutovalo se mimo jiné o budoucnosti digitalizace a významu veletrhů pro hospodářské prostředí v Německu. Díky živému přenosu na platformě „SPS on air“ bylo možné hlavní body akce sledovat odkudkoliv. Záznam je registrovaným účastníkům na vyžádání stále k dispozici.

Dalším oblíbeným kontaktním místem se stal již několik let fungující společný stánek „Automation meets IT“. Celkem 23 firem využilo možnost silné prezentace v rámci spolku k představení digitálních řešení pro automatizaci širokému publiku a k dialogu s odborníky. Na místě se rozproudily diskuse například na téma vysoce zabezpečené datové komunikace, údržby softwaru, použití umělé inteligence nebo také vysoce technologických řešení pro řízení. 

Digitální doplněk „SPS on air“ 

Již před samotným veletrhem se uskutečnila zahřívací akce, která přinesla ochutnávku toho, na co jsme se mohli letos těšit, a navnadila všechny účastníky. Letošní koncept veletrhu SPS si dal za cíl, aby odborní návštěvníci měli prostřednictvím platformy „SPS on air“ možnost se již předem podrobně seznámit s vystavujícími firmami a jejich produkty, sjednat si termíny schůzky na místě nebo se setkat ještě před veletrhem formou digitální komunikace. V průběhu veletrhu byl k dispozici stream z pódia Technology Stage v hale 3, který byl zajištěn ze strany VMDA/ZVEI. Platforma je přístupná do 15. 11. 2022. 

Výhled 

Podrobná analýza s dalšími výsledky ohledně veletrhu SPS 2022 bude dostupná na začátku roku 2023. V následujícím roce se bude odborný veletrh inteligentní a digitální automatizace konat 14. – 16. 11. 2023 v Norimberku. Další informace naleznete na internetových stránkách sps-exhibition.com