UPDATE: Průmyslové veletrhy a konference dotčené koronavirem

UPDATE: Průmyslové veletrhy a konference dotčené koronavirem

Koronavirus se dotýká běžného života každého z nás. Věřme, že všechna opatření pomohou rychle zažehnat dny plné nejistoty a špatné nálady ve společnosti i ekonomice. Tvrdá opatření si vybírají svou daň také u tradičních průmyslových setkání. Které veletrhy, konference a jiné akce již stihlo zasáhnout? Seznam níže postupně doplňujeme.

Tip: Výčet může působit trochu depresivně, ale my v redakci velíme zachování optimistického přístupu. Uvidíme se už na konci dubna.
A přečtěte si i naši výzvu o černo-bílých labutích! 

AKTUALIZACE 26.3. 2020: Koronavirus drzít všechny akce v první polovině roku 

MSV NITRA, Hannover Messe 2020 a další

Seznam akcí zasažených akcí přibývá. Kompletně zrušeny byly veletrhu MSV v Nitře a nakonec i přes přesun na červenec také veletrh Hannover Messe 2020. Tyto akce už letos nenavštívíte. 
Šanci stále má veletrh AUTOMATICA v Mnichově, který zvolil nový termín v prosinci 2020. Více na https://automatica-munich.com/en/

Jak to vidíte vy - průzkum nálady v ČR

Všichni respektujeme, že o zdraví jde především. V ČR se však snad podaří situaci zvládnout dříve než v létě. Kdyby to nastalo, co vy na to s ohledem na účast na oborových akcích?

Řekněte nám svůj názor v naší anketě zde>>>

AMPER 2020 až na jaře 2021

Jedna z akcí na lokálním průmyslovém trhu ovlivňuje největší počet tuzemských společností. I přesto, že vláda nakonec nezasáhla a veletrh před termínem nezrušila, tlak okolností donutil organizátory veletrh zrušit. Přesněji tedy podle vyjádření Terinvestu: AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3.-20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021. Konrétní rozhodutí o přesunutí (nikoliv zrušení) dává naději, že zajímavý program veletrhu (včetně spousty zajímavého doprovdného programu) bude k dispozici za rok. Otázkou je, jak rok bez veletrhu ovlivní jeho vnímání mezi vystavovateli. Celé vyjádření najdete na www.amper.cz 

Z důvodu zrušení veletrhu také Trade Media International ruší svou tradiční AMPER TOUR a semináře doprovodného programu Výroba nové generace a Údržba a diagnostika. Náhradou za tyto akce snad budou konference Úspory (a údržba) v průmyslu (19. 5. 2020, Ostrava) s plně integrovaným programem o údržbě. V dubnu navíc připravujeme také možnost webinářů a jiných on-line setkání o průmyslu.

Hannover Messe 2020 - raději později než vůbec

Update: uz raději vůbec - veletrh zrušen

Termín veletrhu HANNOVER MESSE 2020 se přesouvá na 13. – 17. července. Veletržní správa Deutsche Messe AG tím reaguje na celosvětový vývoj v souvislosti s virem Covid 19 (Coronavirus).

Rozhodnutí přesunout termín veletrhu na červenec 2020 proběhlo v úzké shodě mezi orgány ochrany veřejného zdraví regionu Hannover, rady vystavovatelů Hannover Messe a partnerskými svazy VDMA (Svaz německých výrobců strojů a zařízení) a ZVEI (Asociace německých výrobců elektrických a elektronických produktů).

„Našim vystavovatelům nabízíme červencovým termínem nejbližší možnost prezentovat své inovace před světovou veřejností a uzavírat nové obchody,“ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „S ohledem na výzvy, kterým musí světové hospodářství v první polovině roku ve spojitosti s coronavirem čelit, představuje nový termín velkou příležitost. Nejvýznamnější světový průmyslový veletrh se stane už v červenci významným impulzem a podporou globálního hospodářství. Veletrh Hannover Messe je a zůstane významným symbolem německého průmyslu.“

Celá zpráva také na controlengcesko.com 

LogiMAT: intralogistická řešení a řízení procesů letos neuvidíme

Organizátor 18. ročníku mezinárodního veletrhu LogiMAT, společnost Euroexpo Messe- und Kongress-GmbH v Mnichově, spolu s kongresovým centrem Messe Stuttgart, na základě včerejšího rozhodnutí Úřadu pro veřejný pořádek v Leinfelden-Echterdingenu zrušil letošní ročník veletrhu.

„Navzdory ohromnému úsilí ve spolupráci se společností Messe Stuttgart se nám v roce 2020 nepodařilo najít pozdější datum, kdy by se akce mohla konat, takže s velkou lítostí jsme se rozhodli LogiMat 2020 zrušit, “oznámil Christoph Huss, partner ve společnosti Euroexpo. Příští ročník se bude konat 9. až 11. března 2021.

Celá zpráva organizátora zde>>

Tip: Některé firmy rychle reagovali a v distanční on-line formě chtějí představit své novinky zájemcům (po vzoru například i ženevského autosalonu). Například firma Jungheinrich zvala na vlastní virutální veletrh či ABB novinky prezentuje formou webináře. 

Jmenný seznam dalších dotčených akcí

Víte o zrušené či jinak ovlivněné akci z průmyslového prostředí? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Digitální dvojče v průmyslové praxi - nový termín 5. 5. 2020, Více>>

Den automatizace a značení - ZRUŠENO, znovu v roce 2020 - více na www.controlengcesko.com a www.denautomatizace.cz 

Fórum praktické údržby - HLEDÁ SE NOVÝ TERMÍN - více na www.forumudrzby.sk  

Den plný inspirace - ZRUŠENO, znovu v roce 2021 - více na https://www.plantyst.cz/konference 

AimtecHackathon - PŘESUN NA NEURČITO - více na www.aimtechackathon.cz 

Údržba pro TOP manažery - ZRUŠENO a TRANSFORMOVÁNO do tradiční akce ÚDRŽBA 2020 (14. a 15. 10. 2020). Více na www.udrzba-cspu.cz 

Zákaznické dny KOVOSVIT MAS - HLEDÁNÍ NOVÉHO TERMÍNU. Více na www.kovosvit.cz 

Dny teplárenství a energetiky - NOVÝ TERMÍN 8. a 9. září 2020. Více na https://www.dny-teplarenstvi-a-energetiky.cz/

Logistic Ride - NOVÝ TERMÍN 29. a 30. září 2020. Více na https://logisticsride.cz/ 

Automatizace a modernizace pivovarů 2020 - NOVÝ TERMÍN 24. září. Více na http://prumyslovaautomatizace.com/automatizace-a-modernizace-pivovaru-2020

SMART AUTOMATION AUSTRIA - PŘELOŽENO NA 2021. Více na https://www.smart-wien.at/en-gb.html

intertool - PŘESUN NA PODZIM 2020. Více na https://www.intertool.at/en-gb.html

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.