Řízení rizik a business continuity v době koronakrize

Řízení rizik a business continuity v době koronakrize

V záplavě všech on-line setkání se dnes už je těžké orientovat. Mohlo se tak stát, že jedním z těch opomenutých bylo i to pro firmy v automobilovém průmyslu ve spolupráci s AutoSAP a ČSPÚ pod taktovkou firmy Logio. Zejména, pokud přemýšlíte na aktuální rolí údržby, mohlo by vás to mrzet. Ale s novým termínem už nemusí.

Již po prvních minutách sledování webináře mě napadlo, že mne mrzí, proč k této události živě přistoupilo poměrně málo účastníků, stejně tak jako vztažení problémů pouze na automotive. Obecně se ukazuje, že oddělení údržeb jsou ta, která v krizi mají první (oprávněnou) obavu o škrtání rozpočtů či snižování stavů. Však, pokud to dělají dobře, tak jejich práce vlastně nemusí být ani tolik vidět – žádná neplánovaná odstávka, žádná ztráta peněz. Jenže my z údržby víme, co se stane, až ta neviditelná práce vykonávána nebude.

Naštěstí duo řečníků Tomáš Hladík ze společnost Logio a Jan Škarka za Českou společnost pro údržbu dokázali téma pojmout ve větším v důsledku. V první řadě je potřeba si říct, jaké největší rizika nyní (nejen) v automotive hrozí. Mezi nimi zejména výpadky vlastního personálu, materiálu či třeba přeshraničního personálu s důsledkem v neschopnosti dále dodávat. Stejně tak však ale problémům čelí i firmy – a tady zejména v automotive – když jednoduše z důvodu zavření výrob odběratele nemají kam dodávat.

V této fázi nechci řečníkům brát vítr z plachet a poukážu níže na nový termín vysílání, po kterém si až de detailu řešení shrneme. Momentálně napovím pouze, že komunikace bude nyní opravdu klíčová.

Webinář bude ve čtvrtek, 16.4., od 9.30 do 11.00.

Na webinář se připojíte jednoduše kliknutím na tento odkaz: meet.google.com/hff-veft-jvq 

Webinář není předtočený (jak někdy bývá zvykem), ale bude zcela živý - a s živou diskuzí odborníků a praktiků z branže. Zcela jistě dojde k výměně myšlenek, rad a praktických opatření, budeme se vzájemně inspirovat - a možná - tak jako posledně - najdeme společně konkrétní řešení konkrétních problémů, které dnes pálí mnoho výrobních firem.

Dozvíte se mimo jiné:

- Jaká rizika dnes trápí výrobní firmy

- Co je Business Continuity a jaké má fáze

- Jak prakticky řídit rizika a používat risk register

- Praktická doporučení: Co udělat teď, co potom, a jak se připravit na to, co přijde

- Propouštět, nebo ne?

- Škrtat rozpočty? Které? A jak, aby to k něčemu vedlo?

Aby bylo jasné, o čem budeme mluvit, přikládáme prezentaci z posledního dílu tohoto webináře.

Logio autosap

Nepodceňujte roli údržby v podniku, ani pokud se vám jeví jako skvělé středisko pro hledání úspor přímými škrty…

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.