Roboty 2019 představí komplexní možnosti současné průmyslové robotizace

Roboty 2019 představí komplexní možnosti současné průmyslové robotizace

V Česku právě evidujeme historicky největší počet volných pracovních míst. Velké procento těchto pozic je pak spjato s manuální prací. I přes snižující se nároky i zvyšující se nabízené mzdy se však často nedaří vhodné zaměstnance najít. Řada průmyslových podniků tak ve větší míře hledí po možnostech automatizace, specifiky pak zejména robotizace.

Robot jako vhodný nástroj pro zvýšení konkurenceschopnosti však není jen otázkou časů s největším nedostatkem zaměstnanců v průmyslu. Průmyslová robotizace ušla velký kus cesty a prosazuje se do společností a aplikací, kde by to dříve bylo nemyslitelné. Navíc i jejich cenová dostupnost nahrává většímu prosazování do malých a středních podniků, které možná dříve byli k jejich nasazování skeptické.

Pro jaké aplikace se dnes průmyslové roboty mohou hodit? Jaká jsou dostupná řešení pro tuzemský trh? Snadnou zkratku k přehledu toho nejzajímavějšího i v letošním roce představuje konference ROBOTY. Konkrétně si největší oborové setkání s názvem ROBOTY 2019 (www.konference-roboty.cz) rezervovalo prostor v Brně ve dnech 31. ledna a 1. února 2019.

Letošní setkání opět kromě tradiční odborné konference nabídne i řadu doprovodných možností, jak téma robotizace prozkoumat do detailů či na úroveň konzultací vlastních individuálních potřeb. Poslouží k tomu nejen tradiční výstava s ukázkami reálných aplikací robotů, ale tako novinka letošního ročníku.

Již tak bohatý hlavní program v roce 2019 doplní v obou konferenčních dnech speciální workshopová sekce. Cílem je zde společně s partnery setkání vytvořit kratší programové části, které se v užších skupinách zaměří na hledání cest k naplnění individuálních požadavků průmyslových subjektů.

Hlavní tematickou linkou setkání je v roce 2019 právě ukázka reálných aplikačních možností napříč všemi segmenty tuzemské průmyslové výroby. Robotizace již totiž dávno není pouze doménou automobilového průmyslu, kde se dříve ve větší míře prosazovala. Řada aplikací, zejména při kooperaci robotů s člověkem se nově prosazuje do oborů s dřívější menší denzitou robotů.

Téma robotizace se však samozřejmě nemůže opírat pouze o jedno rameno, a to i doslova. Jaká je rol robotu ve větším celku současných dynamických změn, zejména těch digitalizačních, i to bude možné zjistit v unikátním programu zcela jedinečné konference.

Více o akci a možnostech registrace naleznete na www.konference-roboty.cz 

Nahlédněte do atmosféry loňského ročníko konference ROBOTY 2018:

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.