ROBOTY 2022: Čas na dobré zprávy

ROBOTY 2022: Čas na dobré zprávy

Konference Roboty patří bezesporu mezi vlajkové lodi naší eventové nabídky. Poslední dva roky stejně jako ostatní hromadné událostí podstupuje zkoušku covidovým ohněm. A znovu tak musí obsahově a formátově imprvizovat, aby mohla doručit novinky z oboru, ale i celkově průmyslových trendů. Začneme netradiční virtuální show již 1. února 2022 a budeme pokračovat až do dubna, kde téma vyvrcholí na plánovaném fyzickém setkání v Brně!

Ruku na srdce, všichni víme, že dělat on-line konference k čistě odborným průmyslovým tématům není úplně ideální z hlediska současného načasování a možná i trochu přesycení těmito typy událostí v posledních dlouhých měsícíc. I přesto jsme z hlediska organizačního rozhodli, že i přes obtíže, které tento formát nese, přineseme ve slíbeném termínu našim tradičním (i těm netradičním) účastníkům konference něco navíc. Ano, není to tradiční konference. Možná by ztěží obstála, pokud by musela stát samostatně. Nicméně tohle není příběh tohoto virtuálního streamu. Ten představuje pouze část skládačky našeho letošního konceptu konference, který je v čase rozložen do delšího úseku. 

TIP: Přečtěte si rozhovor, jak vidíme letošní konferenci do detailu, nebo třeba i konkrétní trendy v průmyslové robotice:
https://www.strojirenstvi.cz/roboty-lidem-berou-praci-kterou-by-jim-dlouhodobe-brat-mely-rika-lukas-smelik

Zajímavostí tohoto konferenčního streamu je, že po nucených úpravách bylo jasné, že musí zůstat čistě digitální. To nás včas přimělo změnit programovou skladbu a vytvořit obsah, který by jistě byl složitě strafitelný pro akci prezenční, ale bude výborně fungovat v součtu živého vysílání, ale zejména vytvořeného obsahu prozpětné sledování. Účastníky čekají přednášky od předních tuzemských, ale i zahraničních hostů, zajímavé diskuze a rozhovory a netradiční ukázky techniky přímo na půdě studia, ze kterého konference bude probíhat pro zajištění nejlepšího možného komfortu sledování. 

Samotný příběh konference pak bude pokračovat znovu netradičně na papíře. Velkou tématickou přílohu časopisu Control Engineering Česko o průmyslové robotice připravujeme v mezikonferenčním období, aby výstavní a fyzická část konference ve dnech 21. a 22. dubna 2022 potrha informační bohatost ročníku a komplexní zážitek z jeho účasti. 

TIP: Zkuste veřejně dostupný začátek konference na platformě Linkedin!

Průběh letošní konference tedy opět silně ovlivňuje současná pandemická situace. Na druhou stranu dobře demonstruje změnu doby a nutnosti přizpůsobit se. Na úrovni výroby vás právě tento obsah může pomoci dostat do víru transformace, která může být i pro vás natolik potřebná. 

Jak funguje novější nový normál ve výrobě i v konferenční nabídce? Zjistíte po registraci na konferenci Roboty 2022.

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.