SPS 2021 naživo i hybridně

Letošní SPS se uskuteční ve dnech 23.–25. listopadu 2021, akci bude možné navštívit fyzicky. Pro návštěvníky, kteří se veletrhu v Norimberku nebudou moci účastnit osobně, je připravena bohatá digitální nabídka.

S rostoucím šířením očkování roste mezi účastníky i organizátory akce optimismus: „Interakce tváří v tvář, intenzivní konzultace a diskuze s odborníky, nehledě na atmosféru veletrhu. To všechno jsou body, které jsme opakovaně slyšeli jak od vystavovatelů, tak od návštěvníků. S velkým nadšením pracujeme na tom, aby se letos vše vrátilo do starých dobrých kolejí,“ vysvětluje Sylke Schulz-Metzner, viceprezident veletrhu SPS ze společnosti Mesago.

Široké spektrum chytré a digitální automatizace

Aktuálně je registrováno okolo 700 vystavovatelů z oboru automatizace, chuť a nadšení z přímého osobního kontaktu zůstává u vystavovatelů velká. Spektrum dodavatelů inteligentní a digitální automatizace bude připraveno předvést praktická řešení a inovace – od malých start-upových firem po klíčové světové hráče.

Zdraví a bezpečnost zůstává na prvním místě. Podle organizátorů je koncepce ochrany zdraví a hygieny připravována tak, aby splňovala nebo dokonce překračovala zákonné požadavky, a neustále reaguje na měnící se okolnosti pandemické situace. Samozřejmostí jsou širší uličky v sálech, odstupy v komunikačních či čekacích prostorech, frekventovaných zónách a další opatření, která pomohou návštěvníkům udržovat nezbytný sociální distanc.

Hybridní formát

Pro ty, kteří se nebudou moci veletrhu zúčastnit osobně, plánují organizátoři SPS 2021 v hybridní formátu. „Rok 2020 byl pro výstavy obrovskou zkouškou, situace se však ukázala jako příležitostí pro digitalizaci. I když se chceme primárně soustředit na fyzickou účast na veletrhu, plánujeme také poskytnout doplňkovou on-line nabídku,“ upřesňuje Schulz-Metzner. Aktuálně se finalizuje koncept založený na zkušenostech a poznatcích z minulého roku, ale i na odborných rozhovorech s vystavovateli a digitálními specialisty, kteří se budou zabývat potřebami a požadavky účastníků.

Pro aktuální informace o vývoji příprav veletrhu navštivte www.sps-exhibition.com.

Control Engineering Česko

Control Engineering Česko je přední časopis o průmyslové automatizaci. Je vydáván v licenci amerického Control Engineering, které poskytuje novinky z této oblasti více než 60 let.

www.controlengcesko.com