Umělá inteligence se skloňuje na každém kroku. Předvídá se, že v následujícíh několika letech bude měnit svět kolem nás na mnoha úrovních. Průmysl se o využití umělé inteligence baví dlouhá léta, přitom reálných ukázek z praxe není mnoho. Jedním z hlavních témat aktuálního vydání časopisu Control Engineering Česko je právě odhalování potenicálu umělé inteligence pro průmysl. Druhým nosným tématem je přehled trendů v robotice pro letošní rok. 

Ložiska, kam se podíváš. Základ práce každé průmyslové údržby se točí právě kolem ložisek. A ložiska jsou také ustředním tématem dalšího vydání časopisu. Jako vždy však obsahuje i další témata a tipy jak řídit a udržovat průmyslové podnik.

Zkušený údržbář je pilířem úspěchu výrobní společnosti. Souhlasíte? Co však dělat, když zkušených údržbářů ubývá a ti noví teprve nabírají zkušenosti? Forum údržby po dvouletých vynucených odkladech navazuje tam, kde v závěru roku 2020 skončilo: Potvrzováním důležitého faktu, že šetřit na údržbě se nevyplatí. Což platí i pro zvyšování kompetencí pracovníků. Připojte se k exkluzivnímu diskusnímu formátu nové konference společnosti Trade Media International.

Průmyslová údržba v posledních letech zažívá časy zaslouženého uznání. Tlak na snižování nákladů ve výrobě ji může přidat další kredit. Dobré tipy v údržbě totiž mohou pomoci eliminovat ztráty a tím přímo snižovat náklady. Kromě standardní porce tipů v průmyslové údržbě přináší aktuální vydání i oblíbenou přílohu Technická diagnostika. 

Průmysl se chystá na dlouhé a těžké mrazivé měsíce. Cesta z krize ale už mnohokrát vedle přes investice. Které technologie však pomohou v současné sitauci? Třeba ty s prvky umělé inteligence. Ostatně chytrá automatizace je cestak k efektivní výrobě, která postrádá zbytečné úniky a zajišťuje lepší energetickou účinnost procesů. 

Strana 1 z 16