Jízda na vlně. To letos čeká české a slovenské obalové profesionály a profesionálky, kteří zamíří 19. a 20. října 2023 na 11. ročník obalového kongresu OBALKO. Letos nese podtitul „Obalové tsunami je tu, zůstaňte na vlně“. Programová ředitelka kongresu Kateřina Osterrothová popisuje důvody pro výběr hlavního tématu takto: „Tsunami jsou způsobeny různými geologickými narušeními jako zemětřesení, sesuvy půdy nebo podvodní sopky. I na obalovém trhu jsou patrná četná narušení – evropské i lokální regulace, rostoucí a neustále se měnící požadavky spotřebitelů, raketově zvyšující se náklady, které ohrožují naše hospodářské výsledky, převratné technické a technologické změny, jež nás nutí ke stálým inovacím, či pokračující nedostatek zaměstnanců. Nyní se spojilo více narušení obalového ekosystému a vytvořilo vlnu připomínající tsunami, která se řítí na obalový trh.“

Největší česká konference věnovaná profesionálním technologiím 3D tisku proběhne ve středu 11. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, pořádá třetí ročník konference Sewio Summit, která se bude konat od středy 20. září do čtvrtka 21. září 2023 v hotelu Mama Shelter v Praze.

Dovolujeme si Vás i Vaše známé pozvat na tradiční mezinárodní odbornou konferenci Údržba 2023, kde se zaměříme mimo jiné na problematiku autonomní údržby a využití technické diagnostiky v oblasti údržby strojů a zařízení.

Ve čtvrtek 21. září 2023 se uskuteční další pokračování největší online konference o kyberbezpečnosti v ČR a SR. Tématem bude opět nová evropská směrnice NIS 2 a její praktické dopady i řešení. Na konferenci vystoupí přední odborníci na tato témata, akce je zdarma a s otevřenou registrací.

Strana 1 z 8