#vseoprumyslu v programu MSV 2022

#vseoprumyslu v programu MSV 2022

Multioborový projekt #vseoprumyslu společnosti Trade Media International si pro letošní veletrh připravil pestrou škálu akcí v rámci doprovodného programu. Zatímco komentované prohlídky veletrhu s názvem MSV TOUR každý den provedou v rámci speciální „živé konference“ přímo výstavou, konference Plasty 2022 přidá ve čtvrtek 6. října klasickou dávku přednášek.

Tradiční program společnosti známý již z předchozích let navíc doplní zajímavé dvě novinky. Zatímco závěr veletrhu věnují organizátoři studentům se svým konferenčním projektem IndusTRY: Zkus to s průmyslem, hned první den veletrhu proběhne první živé natáčení stejnojmenného podcastu Vše o průmyslu přímo na výstavní ploše v rámci Digitální stage projektu Digitální továrna 2.0.

Více informací o dílčích bodech doprovodného programu naleznete níže.

MSV TOUR 2022 – Komentované prohlídky se zaměří na potenciál digitalizace i automatizace

a

Zažijte veletrh jinak! Navštivte vybrané stánky na veletrhu MSV. Na každém z nich bude čekat expert, který představí novinky v oboru, zajímavá řešení a bude připraven na vaše dotazy. To vše bez čekání či nutnosti překonání ostychu při oslovení zastoupených firem. Navíc plné praktických ukázek, vždy se společným tématem. Jedná se o opravdu unikátní a moderní návštěvu veletrhu.

Kdy: 4. až 7. října 2022
Kde: Celá výstava (začátek u stánku TMI)
www.msvtour.cz

Jak to funguje?

Vydavatelství Trade Media International společně s organizátorem veletrhu MSV 2022, firmou BVV, připravilo pro vystavovatele a návštěvníky veletrhu opětovně populární netradiční doprovodný program. V patronaci časopisů Control Engineering Česko a Řízení a údržba průmyslového podniku přináší opět MSV TOUR 2022 – organizované prohlídky vybraných vystavovatelů na aktuální klíčová témata související zejména s digitální transformací tuzemské výroby.

Podmínky účasti

Účast na trasách MSV TOUR je zdarma, při splnění podmínek předchozí registrace. V případě, že se registrovaný účastník neodhlásí nejpozději 24 hodin předem a nedostaví se k plánované trase, bude mu fakturován storno poplatek ve výši ceny vstupenky na veletrh (300 Kč). Domluva vždy možná! 

Tour je vyhrazena výlučně pracovníkům průmyslových podniků. Počet míst je omezen.

Časové rozvržení

Komentované prohlídky začínají každý den dopoledne i odpoledne na stánku společnosti Trade Media International. Všichni účastníci předem obdrží instrukce a finální načasování jednotlivých tras, na které se přihlásili.

Registrace účasti probíhá na www.msvtour.cz.

TIP: Podívejte se video z prohlídek veletrhu AMPER 2022. Chcete celý záznam prohlídky? Pokračujte zde

PLASTY 2022: Moderní technologie pro plastikářský průmysl

b

Součástí letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu je opět veletrh PLASTEX. Ponechat koncept konference Plasty 2022 přímo na výstavišti je ideální řešení. Těšit se můžete nejen na konferenci, ale i další propojení na veletrh.

Kdy: 6. října 2022
Kde: sál P1
Registrace zdarma: www.konference-plasty.cz 

Zastupujete segment plastikářského průmyslu? Chcete vědět, co trh čeká dále (včetně technologických aspektů)? Toto je jediná akce, kde na letošním MSV nesmíte chybět!

Témata konference lze shrnout následujícími body:

 • Průmysl 4.0 v plastikářském průmysl
 • Robotizace v plastikářství
 • Formy a plasty – nové trendy
 • Případové studie z plastikářského průmyslu
 • Moderní technologie vs. klasický přístup
 • Využití nových materiálů v plastikářském průmyslu

Přihlaste se k účasti zdarma na www.konference-plasty.cz.

IndusTRY: Zkus to s průmyslem

c

Průmysl se dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků. A nemluvíme tady pouze o operátorech výroby, hledají se vývojáři, vedoucí pracovníci a technicky zdatní jedinci, kteří posouvají tuzemskou i výrobu k větší konkurenceschopnosti. Z tohoto faktu se dá vinit spousta lidí, věcí i institucí. Nebo třeba raději udělat něco, co se pokusí misky vah aspoň trochu vychýlit. Třeba jen ukázat, že moderní průmysl možná vypadá trochu lépe, než se mnozí domnívají. 

Kdy: 7. října 2022
Kde: sál P1
Registrace zdarma: www.zkusprumysl.cz

Proč přemýšlet o kariéře v průmyslu třeba už během studia na základní či střední škole? Třeba proto, že ne každému vyjde kariéra influencera, food blogera či profesionálního DJ. 

Cílem konference, která je výhradně určena studentům (ideálně základních či středních škol), je představit průmysl takový, jaký skutečně je. Ale hlavně takový, jaký může být, když získá dost talentů pro jeho další rozvoj. Zapomeňte na špinavé provozy či montérky zamaštěné od oleje. Průmysl ovládá digitalizace. 

Chcete vědět, jak moderní technologie, jako umělá inteligence, rozšířená i virtuální realita, kooperativní robotika a další, mění tvář průmysl? A jste ochotni přijmout myšlenku, že i vaše kariéra bude jednou s průmyslem spjatá? Zkuste to s průmyslem, zkuste to s naší konferencí!

Témata konference lze shrnout následujícími body:

 • Průmysl 4.0 aneb Poznejte digitální transformaci průmyslu
 • Technologická gramotnost v praxi – jaké znalosti a dovednosti si osvojit?
 • Příběhy lidí z průmyslu – je lepší být influencer, nebo výrobní ředitel?
 • Ukázky moderních technologií – od rozšířené reality po umělou inteligenci
 • Roboty, nebo roboti – jak fungují roboty v průmyslu
 • Proč zvažovat kariéru v průmyslu? Ano, jsou tam i peníze!

Akce probíhá v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2022 v Brně. Součástí konference je v závěru možnost prohlídky technologií napříč výstavištěm. Vstupenka na veletrh je součástí bezplatné registrace na tuto konferenci.

Registrace na konferenci je možná (individuálně či pro skupiny) na  https://www.zkusprumysl.cz/registrace.html.  

TIP: Poslechněte si podcast s organizátory akce na https://www.vseoprumyslu.cz/inspirace/podcasty/tadeas-salaba-za-nezajem-o-technicke-obory-muze-byt-i-upadajici-technicky-vzor-v-rodine.html  

Živé natáčení podcastu Vše o průmyslu přímo na MSV 2022

d

Průmysl prochází procesem transformace, ve kterém není vždy snadné se zorientovat. Jak zachovat konkurenceschopnost českého průmyslu? Na to se snaží najít odpověď Lukáš Smelík a jeho hosté v podcastu Vše o průmyslu, podcastu pro moderní výrobu. První živé natáčení několika epizod podcastů můžete navštívit v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2022.

Kdy: 4. října 2022, 11.00–14.00
Kde: hala F, digitální stage
Více informací a registrace k účasti zdarma:  https://www.msvtour.cz/odber-podcastu.html 

Zajímaví hosté, živé publikum a formát podcastu. Zatímco se standardní epizody natáčí vždy za zavěřenými dveřmi studia, letošní veletrh nabídne premiéru natáčení podcastu v rámci doprovodného programu projektu Digitální továrna 2.0.

Přijďte si poslechnout zajímavé rozhovory přímo na digitálním pódiu, sledujte epizodu v předpremiéře v rámci živého vysílání, připojte své dotazy nebo si jen počkejte na záznam epizod ve svých standardních podcastových aplikacích!

Než začneme, poslechněte si dřívější epizody na https://www.vseoprumyslu.cz/inspirace/podcasty.

PROGRAM NATÁČENÍ (4. 10. 2022)
moderuje Lukáš Smelík

10.00-11.00
DISKUZE: Stav průmyslu v ČR a možnostizvyšování jeho konkurenceschopnosti v nejisté době

- Petr Jonák, Svaz průmyslu a dopravy ČR

- František Podzime, Siemens

- Jan Burian, IDC

 
12.30-13.00
Digitalizace jako nástroj reakce na energetickou krizi

- Tomáš Froněk, Siemens

 

13.00-13.20
Avatar Alex v Boch Česká republika

- Tomáš Henis & Richard Vašek, Bosch Česká republika

 

13.20-13.40
Sledování cesty k digitálním továrnám optikou interim manažerů

- Aleš Kuboušek, AJKA – SOLUTION
- Radovan Sliž, WorkSys

 

13.40-14.00
Budoucnost průmyslu (4.0) v Českérepublice

- prof. Ing. Michael Valášek, DrSc, Fakulta Strojní, ČVÚT

- Ing. Libor Beránek, Ph.D, Fakulta Strojní, ČVÚT

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.

Odběr podcastů

Zadejte prosím jméno a přijmení.
Zadejte prosím váš email.
Zadejte prosím váš telefon.
Neplatný vstup
Špatné ověření. Zkuste prosím captcha ověření znovu. Děkujeme.