PODCAST #44: Michal Horáček – Každá firma může být datově řízená

Michal Horáček ve studiu při natáčení podcastu Vše o průmyslu s moderátorem Lukášem Smelíkem. Michal Horáček ve studiu při natáčení podcastu Vše o průmyslu s moderátorem Lukášem Smelíkem.
Když Michal Horáček ve firmě začínal, na většině schůzek mu hned volali zástupce IT oddělení. Asi i většině posluchačů přijde na mysl "nějaké to okno", když se zamyslíte nad tím, co dělá společnost Microsoft. Naštěstí už i na tuzemském průmyslovém trhu jistě už přicházejí také různé výrobní konotace. Ve světě cloudových řešení je totiž nejen Michal připraven převést firmu do konceptu datově řízeních firem. Podcast Vše o průmyslu se opět otírá o téma, které ho staví do témě povinnosti přejmenovat se na Vše o "digitalizaci" průmyslu. I přesto je řada pojmů, strategií a úvah ještě u mnoha firem v počátcích. Zaposlouchejte se do našeho rozhovoru a zkuste se zamyslet, zda i vaše firma je, či alespoň může být, datově řízená!
Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.