PODCAST #9: Petra Dolejšová - Průmysl bez paragrafů

Vše o právu, bezpráví i právu v marketingu. A trochu o průmyslu. Dnešní podcast s Petrou Dolejšovou. Vše o právu, bezpráví i právu v marketingu. A trochu o průmyslu. Dnešní podcast s Petrou Dolejšovou.

Vše o právu a možná trochu i bezpráví. Hostem nové epizody Vše o průmyslu, která vznikala opět za výjimečné situace nouzového stavu, byla Petra Dolejšová. Právnička, která se nejčastěji věnuje otázkám práva v marketingu a její tvář si mnozí spojí třeba s fenoménem GDPR. Společně jsme se zamysleli nad otázkami, které mohou trápit i tuzemské průmyslové firmy. Majitele stejně jako i jejich zaměstnance. Stejně tak ovšem jde o díl speciálně určený i všem, kteří by nyní hledali oporu v zákonech a ústavě. Ty i v době nouze nemůžeme brát jako samozřejmost a je dobře na to alespoň upozorňovat...

V této epizodě se sice nevěnujeme čistě průmyslovým dotazům, které jsou standardní náplní tohoto pořadu, ale v současné době chtě nechtě může i v průmyslových firmách docházek k otázkám právním. Vynucené změny, omezování výroby a nové vládní programy pomoci mají také své právní rámce. Věříme, že i proto si tuto epizodu užijete. 

Mimo jiné si povídáme o:

  • Právu zaměstnanců i zaměstnavatelů v nouzovém stavu
  • Odpovědnosti jednatelů a vedení vůči společnosti v době krize
  • PR a marketingové dopady na právní otázky
  • Jestli je GDPR ještě pořád téma
  • Zda mohou právníci mít opravdu lidskou tvář
  • A jako bonus taky o tom, zda patří vtip do soudní síně...

Poslech a možnost odběru všech epizod v aplikacích:

Spotifyhttps://open.spotify.com/show/4XfKSj00k5yOR7Vwi5Hwh5

Apple Podcast: https://podcasts.apple.com/cz/podcast/v%C5%A1e-o-pr%C5%AFmyslu/id1489539018

Google Podcast: https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9hdWRpb2Jvb20uY29tL2NoYW5uZWxzLzUwMTE4MzIucnNz

Nově také dostupné v aplikaci Lecton: https://lectonapp.com/cz/podcast/3a527175-5f3a-4890-9217-10b19d007491?_lst 

lecton subscription btn 2

Vzhledem k formátu jsme videopozvánku tentokrát nezvládli, tak si přečtěte něco o hostu na www.petradolejsova.cz

Petrad dolejsova webNa otázky odpovídala Petra Dolejšová, právnička s lidskou tváří, která se zabývá zejména právem v marketingu. Zdroj: www.petradolejsova.cz

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.