Když Michal Horáček ve firmě začínal, na většině schůzek mu hned volali zástupce IT oddělení. Asi i většině posluchačů přijde na mysl "nějaké to okno", když se zamyslíte nad tím, co dělá společnost Microsoft. Naštěstí už i na tuzemském průmyslovém trhu jistě už přicházejí také různé výrobní konotace. Ve světě cloudových řešení je totiž nejen Michal připraven převést firmu do konceptu datově řízeních firem. Podcast Vše o průmyslu se opět otírá o téma, které ho staví do témě povinnosti přejmenovat se na Vše o "digitalizaci" průmyslu. I přesto je řada pojmů, strategií a úvah ještě u mnoha firem v počátcích. Zaposlouchejte se do našeho rozhovoru a zkuste se zamyslet, zda i vaše firma je, či alespoň může být, datově řízená!
Ještě než začne další ročník konference BRNO INDUSTRY 4.0, zkuste poslední podcastovou pozvánku v pořadu VŠE O PRŮMYSLU. Jedna z firem, o které se dá prohlásit, že z tématu INDUSTRY 4.0 udělalo průmyslový fenomén, je bezesporu SIEMENS. V jejím středu pak kráčí také František Podzimek, vedoucí jednotky Digitální podnik. Kam se digitalizace posouvá a jak jsou v ní tuzemské firmy daleko se dozvíte z této speciální epizody.
Jen málo hostů si vysloužilo druhé pozvání do studia. Tomáš Soóky však zastupuje téma, které má exponenciální křivku růstu ve své oblibě v průmyslových aplikacích. Zatímco v dřívějším povídání se zdálo, že opravdu profesionální využití v je v průmyslu doménou hrstky nadšenců, o nových aplikacích se dnes dozvídáme ze stále větší základny firem. Jaké výhody v něm uživatelé nacházejí? A proč roste jeho obliba právě teď, vždy samotné téma 3D tiskáren je staré již více než 40 let! Pamatujte: kdo chvíli stál, stojí už opodál...
Tomáš Halva stojí ve vedení českého zastoupení společnosti Beckhoff Automation. Ta se již 40 let snaží cestou neustále inovace v oblasti automatizační techniky nacházet řešení, která spojují informační a provozní technologie. 
Jan Keprda je jméno, které jste jistě jako fanoušci tématu digitální transformace slyšeli. V rozhovoru ale sám říká, že nechce být jménem, které symbolizuje úspěšný projekt digitalizace. Tou úspěšnou má být hlavně firma, ve které se to podařilo. ASTRA MOTOR nedávno byla v oblasti Průmyslu 4.0 dokonce ohodnocena speciální cenou za jejich digitální pracoviště a jedním z důvodů je jistě vizionářské vedení jejich CEO. Jak a proč se na cestu digitalizace vydali? A co se cestou naučili? Poslechněte si náš nejnovější podcast.
Strana 1 z 12