Nevyužít data znamená konkurenční nevýhodu

Nevyužít data znamená konkurenční nevýhodu

Jak na pokročilé SCADA systémy? Co je nového v Historian aplikacích nebo jak zlepšit pohodlí zaměstnanců s digitálními pracovišti budoucnosti? Nejen na tyto otázky nabízí odpověď série webinářů společnosti ICONICS „Transform You Business“, která začala v půlce března a v jednotlivých jazykových mutacích stále pokračuje.

Série patnácti webcastů nabízí ucelený pohled na řešení ICONICS pro IoT, SCADA, rozšířenou realitu, analytiku, cloud a nositelná zařízení a inovativní způsoby, ale především praktické ukázky, jak je lze aplikovat při řešení výzev pro zákazníky z oblasti výroby, průmyslové automatizace a inteligentních budov.

Původně americká společnost spadající pod Mitsubishi Electric (dodává SW řešení pro jejich HW platformy pozn.) funguje v ČR od roku 1994. Zdejší pobočka začínala ve čtyřech lidech a dnes funguje se 40 zaměstnanci. Velká část vývoje přitom probíhá v Plzni. ICONICS se může pochlubit více než 375 tisíci instalací po celém světě v průmyslu, vodohospodářství, energetice, veřejné infrastruktuře nebo chytrých budovách.

„Náš software je obecný a snaží se pokrýt obecné úlohy sběru dat a jejich následné zpracování v hyperscada. Aplikaci využívá například koncern VW, Audi nebo řada letišť. Nabízíme škálovatelné, spolehlivé a přizpůsobitelné řešení pro zachycení dat, integraci, vizualizaci a jejich následnou distribuci. Nabízí bohatou vizualizační technologii pro všechna zařízení,“ představil řešení SCADA GENESIS 64 Zdenek Zadák, BDM CEE společnosti ICONICS. Praktické ukázky řešení na systémech letišť nebo správy budov v rámci českých webcastů prezentoval Quality professional engineer Josef Tomeček.

Představeny byly ale i možnosti dalších produktů společnosti. Například HyperHistorian, AnalytiX nebo IoTWorX. Díky Hyperhistorian lze například sledovat kvalitu výrobků a jejich zmetkovost. „Za poslední dva roky bylo generováno 90 % všech světových dat. Pokud na to firma nebude reagovat, nebude existovat. Nevyužít data znamená konkurenční nevýhodu. Hodnota velkých dat je v přesnějším a časnějším rozhodování,“ upozornil Zadák.

Řešení pro jakoukoli výzvu

Softwarová řešení společnosti ICONICS zahrnují pokročilou vizualizaci a ovládání; rychlou archivaci a vyhledávání; hloubkovou analýzu dat; mobilitu dat; Integraci IoT / cloud a další. Tyto inovativní integrované nástroje, které vizualizují, historizují, analyzují, mobilizují a díky cloudu poskytují zákazníkům data a procesy výrazně odlišují ICONICS od konkurence. Záznam uskutečněných webcastů, ale i program těch, které teprve proběhnou, včetně časů zahájení, přednášejících a registrace najdete na adrese iconics.com/webcasts.

 

Vítězslav Fejfar

Vítězslav Fejfar je editor ve společnosti Trade Media International (vydavatel časopisů Contorl Engineering Česko a Řízení a údržba průmyslového podniku). Zaměřuje se na rozhovory, reportáže a příběhy z průmyslových firem. 

www.trademedia.cz