Rolling Future: SKF se zamyslelo nad budoucími 100 lety ve výrobě

Rolling Future: SKF se zamyslelo nad budoucími 100 lety ve výrobě

Co se stane v příštích sto letech? Tak znělo téma konference, která se zaměřila právě na to, že v blízké budoucnosti už nemusí fungovat současné obchodní modely. Proměňuje se také přístup k zajištění výrobního procesu a výkonnost je nejdůležitějším hlediskem. Abychom byli schopni tento parametr sledovat, je třeba využívat digitální technologie, například v podobě analýz velkých dat vycházejících z hlubokého know-how analyzovaných technologií.

Česká SKF za sebou má už sto let působení na území Čech. K tak významnému výročí proto organizovala konferenci Rolling Future, která se uskutečila 21. května v nové budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Takovou příležitost si nenachal ujít ani CEO SKF AB Alrik Danielson a CTO SKF a President, Innovation and Business Development SKF AB Victoria Van Camp.

Jak to na akci vypadalo? Podívejte se na krátké video.

Kromě zmíněných taháků generality firm SKF zazněly na konferenci i další zajímavé příspvěky. O tuzemských poznatcích a budoucnosti konkrétně českého průmyslu hovořili Jan Vosátka, technický ředitel skupiny firem Wikov, Jaroslav Lískovec, ředitel Národního centra Průmyslu 4.0 či Stanislav Ryšan, který má v Mondi Štětí a. s. na starost spolehlivost strojního zařízení. Českou SKF zastupoval generální ředitel české pobočky David Poláček a Tomáš Kozelský, manažer Centra servisu a vibrodiagnostiky SKF v ČR.   

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.