Závěrečná diskuze konference Digitální výroba 2021 s reálnou ukázkou prací studentu kurzu MBA 4.0. Cílem konference bylo dokázat přínos digitalizace, stejně jako chápat, že je na ni potřeba hledět jinak, než jen na digitalizaci samotné výroby. Změna konceptů, obchodních modelů i myšlení lidí. Tahle cesta je komplexní. Zkuste nahlédnout do vnímání těch, kteří po ní už začali úspěšně kráčet.

Diskuzi moderuje Lukáš Smelík, kterému půjčil Filip Plevač tyto studenty:

- Jakub Vesecký, Manažer projektů a procesů, ENGEL Strojírenská

- Petr Šerák, Technology Department Manager, AAM Metal Forming Oslavany

- Marie Cafourková, jednatelka DISTING

- Jaroslav Borský, IT manager, Eberspächer

Chcete celý záznam konference? Registrujte se bezplatně k odběru na https://www.konference-vyroba40.cz/registrace.html

 

Aditivní výroba si kleští cestu do tuzemské výroby. Stejně tak byl 3D tisk velkou zbraní v počátcích pandemie. Jeho možností jsou netušené a mnohým třeba i skryté. Po této dikuzi už o jeho významu nebude pochybovat nikdo.

Společnost Elpro - Energo, která od roku 1997 dodává různé druhy olejových i suchých transformátorů například pro ČEZ, rozšířila své aktivity o vlastní vývoj a výrobu těchto zařízení v dceřiné firmě Elpro-Energo Transformers. Výstavbu moderního výrobního závodu na Třinecku dokončila v závěru roku 2020 a řízení výroby svěřila ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Implementaci provedla firma ITeuro. Systém je v ostrém provozu od přelomu letošního ledna a února. Jedná se o vůbec první nasazení nejnovější generace Infor CSI (SyteLine) 10 v České republice.

Přednáška Matina Kobery z Meta IT v bloku Technologie budoucnosti v rámci konference BRNO INDUSTRY 4.0 nám ukáže, že digitalizace nemusí být vžy doménou jen automotive firem. 

Nad tradičními přístupy ke zvyšování efektivity v průmyslu pomocí optimalizace procesů a štíhlé výroby začíná dominovat digitalizace. Nové technologie umožňují dosahovat řádově vyšší produktivity, flexibility a spolehlivosti při vývoji a výrobě stále komplexnějších produktů. O přínosech digitalizace je přesvědčen i František Podzimek, vedoucí oddělení pro digitální podnik společnosti Siemens, kterého jsme v rámci konference Digitální výroba 2020 požádali o krátký rozhovor.

Strana 1 z 11