S automatizací, digitalizací i robotizací vyvstává i v současné době řada otázek a ještě delší řada názorů a odpovědí. Svůj pohled nejen na robotiku, ale i na průmysl obecně nabídl v podcastu Vše o průmyslu tentokrát Vítězslav Lukáš, generální ředitel společnosti ABB Česká republika.

Dnes je kvalitní plánování stavebním kamenem růstu úspěšné firmy. Možná někoho překvapí, ale řada společností ještě používá pro finanční plánování Microsoft Excel. Proč? Předně jsou na to způsob zvyklí, tabulky jim i přes nedostatky zatím postačují a nechtějí implementovat do interních systémů složitý software s obavou, že by jim nemusel vyhovovat. Jak je to tedy se systémy pro finanční plánování a jaké jsou nové možnosti, například s využitím cloudu? O tom jsme hovořili s odborníkem na vývoj podnikových systémů Jaroslavem Hrdinkou z příbramské společnosti ZAT a.s.

Jaká je budoucnost robotizace? Jak obtížné bylo v roce 2020 předkládat vize rozvoje firmy z pozice nastupujícího ředitele? Jak dokážou roboty pomáhat v boji s epidemií? V dalším ze série podcastů Vše o průmyslu jsme  vyzpovídali Michala Šáru, ředitele společnosti Stäubli Robotics.

Tři výrobní závody v Semechnicích u Dobrušky, v Dobrém a Dobrušce jsou dobrým pilířem pro široké portfolio firmy PZK KOMPLET, a.s. Její vznik se datuje do roku 1992, kdy byl zahájen vývoj a výroba elektrokotlů,  přímotopných konvektorů a jiných elektrických topných zařízení. Šlo o základ pro další úspěšný rozvoj společnosti, jež se nyní může pyšnit titulem specialisty na vývoj a výrobu nejen v oblasti elektrotechniky, ale také vakuové techniky a strojírenství. Udržení pozice a další rozvoj směrem k principům Průmyslu 4.0 usnadňuje firmě osvojení platformy EPLAN. To v rozhovoru ostatně potvrzuje Ivo Novohradský, člen představenstva společnosti.

Robotické války

únor 23, 2021

Robotické války, aneb o robotice mimo pohodlí továren. Poslechněte si mimooborový rozhovor, který ukáže další vývoj v technice, na kterou jsme zvyklí z výrob v jiném kontextu. Vojenská technika bývá často odrazem vývoje komerčního. Jak tedy vnímá robotiku armáda? O tom hovoří Jan Mazal s Lukášem Smelíkem na konferenci Roboty 2021.

Strana 1 z 13