Firma Continental Automotive Czech Republic ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu v Brandýse nad Labem. Díky svému vybavení se jedná o unikátní pracovní prostředí v celém Středočeském kraji. Vedle moderního designu nabízí také prostory jako digitální laboratoř s virtuální realitou, nové tréninkové centrum nebo fyzioterapeutickou místnost.

  • Kdo zaspí, ocitne se ve světech, které navrhl někdo jiný a pro někoho jiného
  • Accenture identifikuje čtyři klíčové trendy, kterým se firmy musí věnovat v horizontu tří let, aby udržely krok a ideálně předstihly konkurenci

Mnoho firem uvažuje o možnostech a způsobech, jak začlenit do své každodenní praxe technologie asistované/augmentované (AR) a virtuální reality (VR), které nyní pronikají na podnikový trh. Průmyslová odvětví od zdravotnictví po výrobu a stavebnictví nacházejí v těchto stále sofistikovanějších technologiích velkou pomoc při optimalizování procesů, práci, komunikaci s terénními pracovníky, zvyšování zabezpečení a školení.

Výrobce interiérové elektroniky do automobilů, společnost Continental Automotive v Brandýse nad Labem, pokračuje v zavádění nejnovějších trendů v automatizaci a digitalizaci přímo ve své výrobě. Od roku 2020 se věnuje projektům, které využívají rozšířenou virtuální realitu, simulaci výrobních linek nebo například sedmiosé roboty. Díky implementaci těchto projektů je výroba efektivnější, bez zbytečných chyb
a zároveň šetří peníze.

Průmyslový internet věcí (IIoT), umělá inteligence (AI) a technologie uživatelského rozhraní, jako je rozšířená realita a virtuální realita, mohou zlepšit formu a funkci digitálních dvojčat při zdokonalování školení, provozu a výsledků.

Strana 1 z 4