Tisíc mil v nohách s MSV TOUR 2018

Tisíc mil v nohách s MSV TOUR 2018

Opět po roce se do doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu zařadila MSV TOUR, tedy koncept komentovaných prohlídek vybraných expozic, které spojovalo jednotící téma. Několik tras, které připravilo vydavatelství Trade Media International na týden od 1. do 5. října, reflektovalo aktuální trendy v průmyslu, robotizaci nebo údržbě.

Podobně jako v loňském ročníku i v roce 2018 rezonovala tématy zejména digitalizace, fenomén Průmyslu 4.0 a robotizace ve strojírenství.Organizátoři připravili přibližně dvouhodinové trasy s osmi až devíti zastaveními u stánků partnerů akce. U trasy zaměřené na fenomén digitálních továren a prolínání automatizace s oddělením IT mohli návštěvníci odhalit novinky společností Siemens, DEL, HARTING nebo Foxconn 4Tech. Že nezůstalo jen u teoretického výkladu, dokázalaprezentace společnosti LASCAM: představila možnosti laserových technologií a optické analýzy ve výrobě. Atraktivní trasa věnovaná robotizaci zase nabídla představení možností kooperace, bezpečnosti nebo mobility. U stánků partnerů akce, mezi které se zařadily například firmy ABB, Universal Robots, Fanuc, Zlín Robotics, KUKA nebo Omron, se návštěvníci seznámili s kolaborativními roboty, SCARA roboty, ale třeba také s robotickým příslušenstvím či mobilními roboty „v akci“ přímo na stánku. Že se fenomén Průmyslu 4.0 úzce váže i na tradiční „špinavou práci“ oddělení údržeb, demonstrovaly prezentace společností na trase Údržba a diagnostika v době Průmyslu 4.0.

Podtrženo a sečteno, každý si v bohatě připraveném programu mohl najít to své. Hromadné prezentace připravených zástupců společností byly doplňovány individuálními dotazy zvídavých veletržních turistů.A tak spokojení návštěvníci MSV TOUR mohli po návratu z veletrhu tvrdit, že v nohách mají tisíc mil…

Oficiální stránka akce: www.msvtour.cz 

Control Engineering Česko

Control Engineering Česko je přední časopis o průmyslové automatizaci. Je vydáván v licenci amerického Control Engineering, které poskytuje novinky z této oblasti více než 60 let.

www.controlengcesko.com