Budoucnost se odehrává přímo před našima očima

Budoucnost se odehrává přímo před našima očima

Technologie budoucnosti zahrnují elektromobilitu, komerční bezpilotní letouny a IoT aplikace. V současnosti těží z vybudovaných inženýrských sítí.

Více, než 100 000 produktů, platforma Conrad Sourcing poskytuje vše, co projektanti inženýrských sítí vyžadují pro úspěšné dokončení a využití jejich práce. Firemní expanze, údržba, opravy nebo provoz – zákazníci společnosti Conrad mohou těžit ze širokého a specializovaného sortimentu produktů a komplexního rámce souvisejících služeb. Vzhledem k neustále se zvyšující míře konektivity a vývoji nových technologií se stavební sektor neustále rozvíjí. Společnost Conrad Electronic setrvává v popředí tohoto vývoje díky neustálému vývoji v oblasti rozšiřování sortimentu tak, aby splňovala neustále se měnící požadavky B2B zákazníků.  

V současné době je v případě firemního rozvoje kladen důraz na ekonomickou udržitelnost a používání všech technologií s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Novodobý trend je obrazem toho, že nejen běžní koncoví zákazníci se již rozhodli pro provoz elektrického vozidla, ale daleko víc firemních zákazníků se zabývá myšlenkou e-mobility. Zásadní otázkou v oblasti e-mobility jsou nabíjecí technologie a zejména jejich efektivita. Moderní nabíjecí stanice umožňují inteligentní nabíjení v několika úrovních a regulaci zátěže, což poskytuje průmyslovým, obchodním a soukromým subjektům využívat elektrická vozidla nákladově udržitelným a vysoce efektivním způsobem.

Nabíjecí stanice Juice Booster 2, která získala ocenění German Design Award 2020, je jen jedním příkladem toho, jak rychle, správně a bezpečně nabíjet elektromobily bez ohledu na typ síťového zdroje kdekoli na této planetě. Juice Booster 2 je přenosná nabíječka s výkonem 22 kW se speciálně navrženým držákem, který umožňuje aplikaci nabíječky coby běžný nástěnný nabíjecí zdroj nebo pro použití jako komerčně využívanou nabíjecí stanici. Tato nabíječka je kompatibilní se všemi vozidly vybavenými zásuvkou typu 1 nebo typu 2. Juice Booster podporuje jednofázové i třífázové nabíjení s maximálním proudem 32 A. Široký výběr bezpečnostních adaptérů Juice Connector umožňuje bezpečné a spolehlivé nabíjení vozidel všemi běžnými síťovými zásuvkami. Nabíječka Juice Booster a její systém automaticky detekuje nabíjecí kapacitu akumulátoru u konkrétního vozidla. Technologie s použitím konektoru drive-over, vyrobeného z hliníku, který se používá také v leteckém průmyslu, zvyšuje bezpečnost a flexibilitu během každého nabíjecího cyklu. 

UAV a obrazové senzory jsou dalším top tématem v provozu budov. Obě technologie umožňují leteckou detekci, dokumentaci a posouzení škod na budovách a ostatních zařízeních. Doposud vizuální kontroly těžko přístupných míst vždy představovaly vynaložení vysokých nákladů na výtahy, stavbu lešení, najímání profesionálních horolezců nebo pronájem helikoptér. Využití dronů pro inspekční účely a průzkum je tak daleko rychlejší, bezpečnější a nákladově efektivnější cesta.

Vysoce kvalitní drony, mezi které patří DJI’s Mavic 2 Enterprise Advanced, mají celou řadu funkcí, které zajistí, že pro vás nezůstane důležitý detail bez povšimnutí. Kombinace kamery s vysokým rozlišením a IR senzoru poskytuje digitální zoom s faktorem zvětšení 32x, podporuje radiometrickou termografii v rozlišením v HD. Dron Mavic 2 Enterprise Advance váží pouhých 990 gramů. Tato velmi nízká hmotnost z něj mezi komerčními drony činí ultra lehký letoun. Ve složeném stavu přitom tento dron nezabírá téměř žádný prostor. Příprava k letu u tohoto dronu pak zabere jen několik minut.   

Firmy, bytová společenství, projektanti a dodavatelé MRO služeb nyní navíc mohou těžit z nových možností, které otevírá facility management založený na technologii IoT. Zatímco zvyšující se počet kompatibilních produktů z oblasti vybavení budov poskytující monitoring a různé služby, zvyšování komfortu a bezpečnost při výrobním procesu a technologie použitá v těchto aplikacích je stejně různorodá jako budovy, pro které jsou tyto technologie určeny.

A proto tady přichází Conrad Connect, který poskytuje platformu IoT, jež podporuje celou řadu různých komodit. Zaměření na PaaS computing – toto řešení propojuje všechny IoT aplikace v rámci vybavení budov s možností monitoringu a ovládání jakéhokoliv připojeného zařízení prostřednictvím jednoho hlavního uživatelského rozhraní. Tato platforma navíc nabízí celou řadu uživatelsky nastavitelných služeb, včetně výstrah, upozornění, požadavků na potvrzení operací, technickou podporu a automatizované systémy pro objednávání zboží. Conrad Connect je možné použít jako značku, kterou je možné propojit i s produkty jiných společností. Nastavení je přitom velmi snadné, k používání této platformy nemusíte být přímo IT specialista. Celý systém je přitom uživatelsky plně programovatelný.

Další podrobnosti o probíhající kampani Conrad v oblasti vybavení budov jsou k dispozici na https://www.conrad.cz/technologie-budov-technologicke-inovace.

Další informace o nabídce nabíjecích stanic Juice Booster od společnosti Conrad najdete na https://www.conrad.cz/znacky/juice%20technology.

Podrobnější informace o průmyslovém dronu DJI Mavic 2 Enterprise Advanced najdete na stránkách https://www.conrad.cz/p/dji-enterprise-mavic-2-enterprise-advanced-vc-smart-controller-prumyslovy-dron-rtf-kamera-s-termovizi-profi-2350257.

Conrad Electronic

Conrad Electronic byl založen v roce 1923 a jednalo se o ryze rodinný podnik po čtyři generace. V roce 1946 společnost přesunula svou centrálu z Berlína do Hirschau, kde je dodnes. Conrad se za dobu své existence změnil – z malého zásilkového obchůdku se součástkami až k jednomu z hlavních obchodů s elektronikou a technikou v Evropě.

https://www.conrad.cz/