Zástupci společnosti Schneider Electric v čele s generálním ředitelem Pavlem Bezuckým ocenili své partnery, kteří se zapojili do historicky prvního ročníku soutěže Sustainability Impact Awards. Ta je součástí širšího programu „Partnerství pro udržitelnost“ a hodnotí počínání partnerů společnosti Schneider Electric v oblasti udržitelnosti ve dvou kategoriích: udržitelnost ve vztahu ke každodennímu provozu a ve vztahu k zákazníkům. Mezi oceněnými figurují firmy zaměřující se na automatizaci budov LIVIN’IN a Buildsys a společnost zabývající se výrobou Eko-linek na zpracování tříděného komunálního odpadu LISA TECH. Předání ocenění bylo součástí slavnostního setkání, kterého se kromě oceněných partnerů zúčastnili také investoři jednotlivých projektů. Událost proběhla pod záštitou Francouzského velvyslanectví a za účasti francouzského velvyslance Alexise Dutertra 6. září 2023 v prostorách Buquoyského paláce.

Zatímco hlavní programový proud konference Endress+Hauser Global Forum se na konce června v Basileji soustředil na hledání cesty k větší udržitelnosti, skryta nezůstala ani další témata, která hýbou průmyslovou výrobou. V čele logicky tedy i s digitalizací. V rámci našich plodných redakčních setkání jsme měli možnost na toto téma pohovořit s novým firemním talentem, kterým bezesporu je Lisa Marie Hüglin, jež nám nastínila digitalizační cestu společnosti.

Společnost Schneider Electric, globální lídr v oblasti energetického managementu a automatizace, zahájil výstavbu nové inteligentní továrny v maďarském městě Dunavecse. Nový závod, jehož plánované investiční náklady byly vyčísleny na 40 milionů eur, se bude rozkládat na ploše 25 000 m² a zaměstná celkově 500 lidí. Do provozu by měl být uveden v roce 2024.

Andreas Mayr sledoval program letošního Endress+Hauser Global Forum bedlivě. Po jeho skončení jsme se v Basileji potkali ke krátkému rozhovoru. Z pozice provozního ředitele má zájem o hladké převedení trendu udržitelnosti do budoucnosti průmyslu. Jak ji osobně vnímá?

Společnost Schneider Electric, hlavní hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, ve spolupráci se společností GreenYellow, odborníkem na decentralizovanou výrobu solární energie a řešení energetické účinnosti, představuje nové řešení Microgrid Energy-as-a-Service (EaaS). Toto řešení umožňuje firmám a průmyslovým podnikům zvýšit jejich energetickou odolnost a udržitelnost a zároveň nevyžaduje žádné počáteční kapitálové investice. Představuje tak ideální způsob, jak čelit rostoucím cenám elektrické energie, se kterými se za poslední dva roky celá Evropa potýká.

Strana 1 z 6