Bezkontaktní systém zdůrazní pohyby v obraze

říjen 30, 2018

Zatímco v měření vibrací termokamerou či ultrazvukem je široké skupině v průmyslové údržbě dobře znám, prosazuje se nově také technologie, která využívá zdůraznění pohybů a predikovat tak budoucí chování zařízení. 

 

Systém Iris M od společnosti RDI Technologie je první zařízení svého druhu, které uživateli - v reállném čase - zprostředkuje pohled na pohyby, které běžně zůstávají lidskému oku skryté. Tato patentovaná metoda Zdůraznění pohybů (Motion Amplification) umožní spatřit neviditelné. Možnost zobrazti celý rpoces při zachování analýzy na úrovni dílů činí ze systému vhodný nástroj pro zjištění souvislostí či okamžitého stavu, lokalizaci vad, případně i porovnání stavu před a po opravě či modernizaci. 

Systém tedy nabízí specifické informaci, a to jak pro výrobní proces, tak i ke klíčovým příčinám, které stí do problémů na straně kvality. Software na zdůraznění pohybu Iris M vytváří videa se zjevným pohybem, kterým lze snadno porozumět. Přináší tím výrazně větší efektivitu komunikace mezi techniky a netechnickým personálem, kterým se přímo podporuje realizace správných rozhodnutí. To vše bez přímého fyzického spojení se strojem či měřženým objektem.