Jak umělá inteligence předchází poruchám robotů

květen 13, 2021

Zajištění bezproblémového chodu výroby je dnes velkým tématem řady výrobních společností. Podívejte se na příklad využití technologie, kde sběr akustických dat slouží k monitorování provozu robota:

Neuron soundware a T-Systems vytvořili společnou ukázku průmyslové digitalizace, která je součástí 5G sítě Telekom Campus v Center Connected Industry (CCI) ( Aachen). Zde můžete vidět příklad plně digitalizovaného průmyslového provozu a budoucnost údržby strojů. Neuron soundware zajišťuje sběr a zpracování zvukových dat z robota během jeho provozu. Průmyslové robotické rameno je propojeno s IoT řešením a získaná data jsou zpracována umělou inteligencí. Algoritmy strojového učení analyzují akustické vzorce v reálném čase a detekují tak mechanické opotřebení nebo poruchy robota v rané fázi. To může výrazně minimalizovat neplánované prostoje ve výrobním procesu.

Přečtěte si více na blogu společnosti: https://www.neuronsw.com/neuron-soundware-a-t-systems-spolupracuji-na-prakticke-ukazce-virtualni-reality-a-prediktivni-udrzby-ve-vyrobnim-prumyslu/