Murrelektronik pro síťové technologie

srpen 08, 2019

Série stručných, ale výstižných, videí představuje produktovou nabídku Murrelektronik pro síťové technologie. Ukazují switche v krytí IP 67 a IP 20 a všechny kabely a konektory potřebné k zapojení. Nesoustředí se však stroze na popis funkcionality, ale přinesou tutoriál pro správnou konfiguraci switchů.

Ethernetové switche Murrelektronik v krytí IP 67

Samotný switch obsahuje pět portů o rychlosti 100 MB/s. Switche jsou s certifikací Profinet, což znamená, že využívá knihovnu GSDML, a proto jej můžete nastavit vašim konfiguračním nástrojem. Ve switchi je rovněž integrován MRP slave umožňující zapojení do kruhové topologie vašeho závodu. Díky zrcadlení portů lze nastavit tak, aby zrcadlil datový tok jiného portu.

 

Připojovací technologie k ethernetovým switchům

Switche společnosti Murrelektronik jsou dobře modifikovatelné díky připojovací technice, jako například propojení v krytí IP 67 s konektorem M12. Z nabídky volitelných připojení se čtyřmi či osmi žilami se do switche dá zapojit až do pěti portů, každý o rychlosti až 100 Mb / s. Video ukazuje také správný postup pro bezproblémové připojení pro dosažení krytí IP 67.

Switche s krytím IP 20 propojíme konektory RJ45. A to buď s přímým zapojením, ale i se zahnutým o 45 stupňů umožňující šikmé zapojení. Poslední možností je napojení se zahnutím o 90 stupňů umožňující ideální rozložení sil. Dostupné jsou nejen ve firemním zeleném provedení, ale i jiných barevných variantách.

Spravované switche – konfigurace webserveru

Správa switchů lze snadno provádět prostřednictvím webserveru. Video ukázka demonstruje mimo jiné využití nástroj Siemens Proneta znázorňující zapojené switche s možností vstupu do jejich webserveru. Ten kromě detailní dokumentace switche znázorňuje jeho detailní konfiguraci. Video představuje komplexní možnosti správy switche a všech jeho portů či připojených zařízení.

 

Spravované switche – konfigurace v TIA portal

Profineto switche společnosti Murrelektronik lze snadno konfigurovat také v nástroji TIA portal - softwaru společnosti Siemens, který sdružuje vše potřebné pro automatizaci stroje nebo výrobního zařízení. Jak na to, od stažení manuálu z webserveru po samotnou konfiguraci vás provede poslední ze série videí.