Ocenění pro umělou inteligenci optimalizující průmyslovou výrobu

červenec 04, 2022

Letošní „Ocenění za inovaci a podnikání v robotice a automatizaci“ (IERA) získává Drishti, společnost pro analýzu videa se sídlem v Mountain View v Kalifornii. Technologie Drishti podporuje pracovníky na montážních linkách, aby se vyhnuli chybám a byli produktivnější. K dosažení tohoto cíle společnost vyvinula průkopnickou technologii „rozpoznávání akcí“.

Drishti streamuje video na každé stanici výrobní linky a poté využívá jejich sítě AI k převodu video streamů na data. Technologie rozpoznávání akcí poskytuje operátorům zpětnou vazbu během pouhých sekund, čímž se vyhne chybám. Informace se také zpětně používají, aby pomohly výrobcům zlepšit produktivitu, kvalitu a školení a také bezpečnost.

„Drishti vyvinul cestu k úspěšné robotice a automatizaci vhodné pro každou velikost společnosti," řekla předsedkyně poroty Andra Keay. To otevírá významné výhody jak pro výrobce, tak pro jejich zaměstnance. Jsme rádi, že můžeme tento úspěch ocenit cenou IERA Award 2022."

„Technologie rozpoznávání akcí poskytuje bezkonkurenční obchodní pohledy všem stranám v továrně, od operátora linky po generálního ředitele,“ řekl Gary Jackson, generální ředitel společnosti Drishti. „Cena IERA je fantastickým uznáním toho, jak Drishti pomáhá optimalizovat produkci."


Technologie Drishti oceněná cenou IERA pomáhá výrobcům

Celosvětově je 72 % výrobních úkolů prováděno lidmi. Pomocí videoanalýzy Drishti se výrobcům podařilo snížit míru závad až o 50 % za pouhé tři měsíce, zlepšit propustnost o 15 % na již optimalizovaných tratích a zkrátit čas na zaškolení nových zaměstnanců na lince až o 50 %.

„Průkopnická technologie, kterou vynalezla Drishti, odkrývá nové možnosti zlepšení na montážních linkách a zároveň posiluje lidi v továrně,“ řekl Milton Guerry, prezident IFR na slavnostním předávání cen IERA v německém Mnichově. „Toto je vynikající příklad spolupráce lidí a strojů. Blahopřeji Drishti k zisku ceny IERA 2022. Všichni čtyři finalisté představili svůj příběh úspěšného inovativního produktu v robotice a automatizaci.“

Další tři finalisté

Bosch Rexroth představil svůj Smart Flex Effector – modul, který umožňuje velkým průmyslovým robotům „cítit“ své prostředí a vyrábět chytřeji. Berlínská společnost Micropsi Industries se zúčastnila se svým softwarem MIRAI – řídicím systémem řízeným umělou inteligencí, který umožňuje průmyslovým robotům vypořádat se s odchylkami ve výrobě. Společnost Neura Robotics představila MAiRA® – kognitivního robota, který je schopen vidět, slyšet a mluvit, stejně jako bezpečně komunikovat s lidskými pracovníky a učit se ze zkušeností.