Ohlédnutí za MSV 2018: Nové grippery od OnRobots pro UR

říjen 09, 2018

OnRobot není českým zákazníkům moc známá. Věnuje se uchopovacím zařízením pro roboty, zejména pro produkty z dílny Universal Robots. Jeden takový představili i na stánku společnosti na MSV 2018 v Brně.

Nový podnik OnRobot vznikl spojením americké firmy Perception Robotics, maďarské OptoForce a dánské On Robot. Cílem společnosti jsou inovace a snadné používání koncových nástrojů. Sídlo nové společnosti OnRobot pod vedením Enrica Krog Iversena je v Dánsku a její tři entity budou i nadále pokračují ve svých individuálních operacích a rozvoji. Globální síť distributorů společnosti OnRobot má přístup k lokální prodejní podpoře, technické asistenci a k produktovému školení prostřednictvím regionálních poboček společnosti v Německu, Číně, USA, Malajsii, Maďarsku a v průběhu roku 2018 i v dalších destinacích.

Tři firmy, které tvoří novou společnost OnRobot, byly zvoleny z důvodu jejich synergicky pracujících technologií pro robotická ramena, schopnosti tyto technologie snadno integrovat a zajistit tak lepší podporu a konečně  díky jejich dlouhodobé vizi a zkušenostem zakladatelů každé z těchto firem.

Společnost On Robot, založená v roce 2015, vyrábí elektrické plug-and-play uchopovače – RG2 a RG6. Ty jsou upevňovány přímo na robotické rameno a jsou vysoce flexibilní a dostatečně jednoduché, aby mohly být programovány a ovládány ze stejného rozhraní jako cobot, bez potřeby profesionálních programátorů.
Společnost OptoForce, založená v roce 2012, vyrábí silové/torzní senzory, které poskytují průmyslovým robotům vnímání hmatu, takže mohou provádět úkoly se stejnou zručností jako lidská ruka.
Společnost Perception Robotics, založená v roce 2012 se sídlem v Los Angeles, vyvíjí „bio“ uchopovače s dotykovými pryžovými senzory („kůží“), které robotům poskytují hmatové smysly a uchopovače určené pro manipulaci s velkými, plochými objekty.