Technologie na bázi AI a počítačového vidění transformuje český průmysl. Stále více firem dnes spoléhá na počítačové vidění (computer vision), a zejména rozpoznávání obrazu (image recognition) ke zlepšení výrobních procesů a zvýšení produktivity. ŠKODA AUTO ve spolupráci s přední českou IT společností Trask využívají pilotní projekt Magic-Eye, který slouží k prediktivnímu sledování výrobního procesu. 

ŠKODA AUTO vyvinula společně s kreativním studiem Brainz Immersive testovací projekt v rozšířené realitě pro prediktivní údržbu různých zařízení ve výrobě. Automobilka v rámci celopodnikové digitalizace testuje, jak mohou moderní technologie pomoci se školením zaměstnanců údržby, zjednodušením pravidelné kontroly výrobních zařízení ve ŠKODA FabLab a prevencí nečekaných zastavení výrobního procesu.

Inteligentní řízení, přímé propojení s výrobou, pokročilá orientace díky synchronizaci reálného a virtuálního světa. Těmito vlastnostmi se vyznačují nejmodernější typy logistických robotů z portfolia slovenské technologické společnosti CEIT, které jsou nasazeny do všech tří závodů ŠKODA AUTO, největšího českého výrobce automobilů.

Lukáš Kousal je jedním z tahounů digitalizace ve Škoda Auto. Tamější údržba se posouvá mílovými kroky a nebojí se experimentovat s novými technologiemi.

Strana 1 z 2