Jaká je budoucnost robotizace? Jak obtížné bylo v roce 2020 předkládat vize rozvoje firmy z pozice nastupujícího ředitele? Jak dokážou roboty pomáhat v boji s epidemií? V dalším ze série podcastů Vše o průmyslu jsme  vyzpovídali Michala Šáru, ředitele společnosti Stäubli Robotics.

Nová nečekaná rizika odhalená nástupem COVID-19 vrhla nové světlo na výhody automatizace a robotizace ve výrobě. Možná i to stálo za rozhodnutím uskutečnit tradiční konferenci ROBOTY 2021, i když v poněkud netradiční formě. Naštěstí s tradičně silným obsahem. Konference jako každý rok zkoušela mapovat trendy v robotice i přidružené automatizaci. Nikoho jistě nepřekvapí, že je utváří právě příslovečný nový normál ve výrobě. Jaké však ty aktuální trendy jsou?

Cílem článku je připomenout okolnosti vzniku slova ROBOT v kontextu současné robotizace. Kromě faktů kolem vzniku divadelní hry Karla Čapka s názvem R.U.R. bude připomenuto i méně známé prvenství českého vynálezce a podnikatele Ericha Roučky, který jako první na světě použil slovo robot k označení sofistikovaného automatického zařízení pro ovládání parního kotle. V článku jsou diskutována fakta, která ukazují, že tehdejší varování Karla Čapka, která vložil do své divadelní hry před neuváženým využíváním robotů, jsou i v dnešní době aktuální.

Tradiční konference v netradiční podobě s tradičně silným obsahem. Toto je moto aktuálního ročníku konference, který je - jak jinak - čistě virtuální. Ale to neznamená, že to nemůže být zážitek! Nahlédněte na hlavní program akce v přímém přenosu. 

Kde jinde předávat ocenění pro integrátory v oblasti průmyslové robotiky, než na tradiční konferenci Roboty 2021? Letošní ročník byl ochuzen o potlesk několika stovek diváků v sále brněnského hotelu Passage, i tak Stäubli využilo této příležitosti pro představení svých strategických partnerů během online přenosu.

Strana 1 z 2