Projekt RICAIP, tedy Výzkumné a inovační centrum pro pokročilou průmyslovou výrobu, má za cíl vytvořit evropskou infrastrukturu propojených testbedů pro Průmysl 4. 0. V testbedech se bude testovat a zkoumat koncept flexibilní distribuované výroby, který má za cíl zásadním způsobem posouvat a měnit průmyslové standardy.

Využívání simulace pro návrh závodu, validaci systému automatizace procesů a školení operátorů přispěje k optimalizaci operací závodu. 

Nedávno jsme s jedním výčepním s letitou praxí vedli rozhovor na téma, že mladé už to do hospody na pivo tolik netáhne. Jeho slova jen potvrzovala statistiky, z nichž lze vyčíst, že přes celkový nárůst výroby piva v ČR klesá podíl konzumace čepovaného piva.

Šedesátý první ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně opět ukáže poslední novinky a trendy v oblasti průmyslových technologií, představí fenomén digitální továrny a nově otevře diskusi k cirkulární ekonomice.

Co se stane v příštích sto letech? Tak znělo téma konference, která se zaměřila právě na to, že v blízké budoucnosti už nemusí fungovat současné obchodní modely. Proměňuje se také přístup k zajištění výrobního procesu a výkonnost je nejdůležitějším hlediskem. Abychom byli schopni tento parametr sledovat, je třeba využívat digitální technologie, například v podobě analýz velkých dat vycházejících z hlubokého know-how analyzovaných technologií.

Strana 1 z 5