Rockwell Automation oznámila, že její pokročilá řešení pro digitalizovanou výrobu v oblasti biotechnologií hrají klíčovou roli v inovativním farmaceutickém vývojovém centru ve švédské Uppsale.

Plzeňsko-turnovský technologický startup IQHUBS zabodoval na největším českém veletrhu elektrotechniky a energetiky AMPER v Brně. Osmadvacátý ročník přehlídky, která se poprvé konala v roce 1993, se jako každý rok zúčastnily stovky vystavovatelů z mnoha zemí. IQHUBS získal čestné uznání poroty.

Nové technologie poskytují údaje o zásobách v nádržích více aktérům, ať už se nacházejí kdekoli, což přináší zvýšení provozní efektivity.

V současné době strmě roste počet firem, které přechází z fyzických na cloudová úložiště. Podle agentury Report Linker se hodnota trhu s cloudovými řešeními do roku 2026 více než zdvojnásobí ze současných 445 miliard na téměř jeden bilion dolarů. K tomu by měl přispět i nový trend akcelerační ekonomiky, který propojuje podnikání s cloudovými technologiemi, umělou inteligencí, automatizací nebo vývojem aplikací bez nutnosti programování. „Důležité je na nic nečekat, protože Česká republika má velmi zajímavou pozici a ve spoustě ohledů dokážeme trend akcelerační ekonomiky vytěžit. Nesmíme si ale nechat ujet vlak,“ říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

Na základě pilotního projektu si ve společnosti H+D Elektromontáže ověřili, že digitalizace při výrobě rozváděčů dává smysl a stává se nutností pro další rozvoj firmy. Nový výrobní proces je založen na precizním projektování a vytvoření digitálního 3D modelu. Využívá přitom synergie silných partnerů – EPLAN a Rittal.

Strana 1 z 32